Komentáře k zápasům I.A třídy 11.5.2014 Valašský deník

Zápas v Zubří připomínal boje na divokém západě

Vsetín (červenobílé dresy) doma porazili Vlachovice 5:0.

Vsetín (červenobílé dresy) doma porazili Vlachovice 5:0. Autor: Tomáš Dostál

dnes 17:59

Valašsko – Kanárci z Kelče rozhodli zápas ve Vidči drtivým nástupem. V Zubří došlo po zápase i na pěsti. Juřinka venku překvapila. Naopak oslabení fotbalisté Valašského Meziříčí neměli šanci. Vsetín s Podlesím se na čele neustále pronásledují.

1. A TŘÍDA

VIDČE – KELČ 1:5 (0:4)

Ve 20. minutě bylo na Sahaře vymalováno. Hostující Kanárci doslova na soupeře vletěli. Hned ve 2. minutě se z centru trefil přímo do Valovy branky Topič – 0:1. Když Jaroslav Machač s Hegarem upravili na 0:3, kroutili domácí diváci hlavami, co se to s jejich týmem děje. Zvlášť, když na lavičce zůstal kanonýr Kramoliš, což léta nebývalo ve Vidči zvykem. V 39. minutě bylo po zápase, kdy Lukáš Machač zvýšil na 0:4 a druhý poločas se vůbec nemusel hrát. I Vidče mohlo v prvním poločase skórovat, ale Vaculínovy šance zůstaly nevyužity. Po přestávce Kanárci stáhli nohu z plynu a domácí hru vyrovnali. Po hodině hry je však opět trestal svou druhou brankou Topič – 0:5. Domácí šli alespoň za čestnou brankou, kterou vstřelil v 75. minutě Milan Drda. Nevydařený zápas pro domácí uzavřela nastřelené tyč z trestného kopu střídajícího Kramoliše.

BRANKY: 75. Milan Drda – 2. a 60. Topič, 11. Jaroslav Machač, 20. Hegar, 39. Lukáš Machač.

VIDČE: Lukáš Vala – Milan Drda, Urban, Marák, Špurek – Pavel Drda, Petr Mičkal, Dalibor Nerad, Křenek – Vaculín, Lukáš Vala. (Střídali: Frňka, Kramoliš, Petr Nerad, Olejník). KELČ: Kiza – Novák, Radim Pastrnek, Hegar, Škařupa – Kulich, Jaroslav, Machač, Lukáš Machač, Jan Hlavica – Martin Pastrnek, Topič. (Střídali: Chrástecký, Hlavica, Pitrun, Petr Minář, Radim Minář).

ZUBŘÍ – D. BEČVA 2:1 (1:0)

V Zubří se hrál velmi dobrý fotbal, do kterého nezapadli rozhodčí, pořadatelská služba a fanoušci hostujícího celku. Šlo o hodně a byl to zápas jako řemen. Hosté přežili v úvodu tři šance Zubří, aby následně byli v prvním poločase aktivnějším celkem. V 30. minutě však Einšpígl neudržel přímý kop Frňky a Drda dorazil míč do sítě – 1:0. Zubří oslabil v prvním poločase Tichý, který byl přísně vyloučen po druhé žluté kartě. Dolní Bečva těžila z převahy a v 62. minutě obešel Balán Frňku a vyrovnal – 1:1. V 68. minutě fauloval v pokutovém území Frňku Skalík, ale sám Frňka zahrál penaltu lajdácky přímo do koše stojícího Einšpígla. V 70. minutě se síly vyrovnaly. Podobně přísně jako domácí Tichý v prvním poločase byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Skalík. V 80. minutě neudržel nervy na uzdě Jurečka a hosté dohrávali v devíti. A Zubří převahu nakonec využilo. Dolní Bečva přežila tutovky Frňky, Drdy a Janíčka, aby posledně jmenovaný v 84. minutě rozhodl zápas, když zahrál Einšpíglovi na housle a upravil na 2:1. Po zápase se sápalo několik desítek hostujících fanoušků na rozhodčí, strhla se mela s pořadateli. Zápas měl nechutnou tečku. Domácí manažer a trenér v jedné osobě Robert Jurajda přiznal, že bylo u rozhodčích velmi horko: „Došlo tam k hromadné bitce našich pořadatelů s fanoušky hostí. Rozhodčí ale zápas neovlivnili." To jeden z hostujících trenérů Jan Svak měl opačný názor: „To byl těžký zářez. Nechápu, proč to Zubří dělá. Rozhodčí byli katastrofální a hrubě vyloučeními ovlivnili zápas. U té hromadné bitky jsem nebyl, a tak se k ní nebudu vyjadřovat."

BRANKY: 30. Drda, 84. Janíček – 62. Balán. ZUBŘÍ: Barabáš – Petr Majer, Tichý, Jiří Raždík, Berka – Krupa, Janíček, Libor Raždík, Michal Majer – Drda, Frňka. D. BEČVA: Einšpígl – Glamoš, Jurečka, Skalík, Jaroslav Šena – Maléř, Paprskář, Stavinoha, Kozák – Balán, Radek Růčka.

V. KLOBOUKY – PODLESÍ 2:3 (2:2)

Podlesí se na tři body hodně nadřelo. V 19. minutě přeloboval domácího brankáře Zetek – 0:1. Hostující obrana zaspala v 21. minutě a ponechala bez povšimnutí propadlý míč – 1:1. Ve 22. minutě nastřelili domácí tyč a byli v tu chvíli na koni. V 32. minutě dostal hosty opět do vedení po centru Tydlačka – 1:2. V 34. minutě si hostující obrana po standardní situaci vstřelila vlastní branku – 2:2. Po přestávce získalo postupně Podlesí herní převahu, ale rozhodnutí přinesla až 85. minuta, kdy se ze závaru prosadil Dvorný a exportoval všechny body do Podlesí.

BRANKY PODLESÍ: 19. Zetek, 32. Tydlačka, 85. Dvorný.

PODLESÍ: Michut – Stolař, Košut, Petřvalský, Adámek – Holčák, Křižan, Zetek, Tydlačka – Dvorný, Nosálek. (Střídali: Švec, Geryk, Borák).

VSETÍN – VLACHOVICE 5:0 (3:0)

Před výkopem panovala na vsetínské straně určitá obava o výsledek, neboť k dlouhodobě zraněným Muchovi a Fojtíkovi přibyl tentokrát „špílmachr" Zgarba, který vstoupil do svazku manželského. A tak dostal ve středové řadě od začátku příležitost mladíček Mydlář a nevedl si rozhodně špatně. Domácí vlétli do zápasu jako uragán. Ihned po rozehrání míče ze středového kruhu zahrávali rohový kop, který zužitkovali ve vedoucí branku. Starec poslal obloučkem míč do prostoru malého pokutového území, brankář hostů balon vyrazil přímo před nohy Dulíka, a ten přesnou střelou po zemi vsítil první úspěch – 1:0. Ve 4. minutě zasáhla tvrdá střela Hořelici obličej gólmana Bodláka a pět minut se nehrálo. Vsetínské hráče přerušení hry nikterak nevyvedlo z tempa a v 11. minutě po rychlé kombinaci se tentokrát s přispěním obránce Kupčíka trefil do sítě Surovec – 2:0. Hosté se poprvé dostali před pokutové území domácích v 15. minutě, střela Kořenka však skončila vysoko nad. V 19. minutě se radovali Vsetínští potřetí, když opět po velmi dobře rozehraném rohovém kopu Starce si na míč vyskočil nejvýše Hořelica a hlavičkou nedal Bodlákovi šanci – 3:0. Postupně, zřejmě pod vidinou jasného stavu, nápor domácích slábl a ke konci první půle se již hra téměř vyrovnala. Hosté ale byli v útoku naprosto neškodní a brankář Sedlák se mezi třemi tyčemi musel nudit. V 54. minutě domácí předvedli velmi hezký průnik hostující obranou, na jeho konci byl Válek, rána mu však nesedla. V 59. minutě se řítil středem hřiště Hořelica a svůj výpad zakončil úspěšně. Podél vybíhajícího brankáře zvyšuje stav na rozdíl čtyř branek – 4:0. Za tohoto stavu již trenér domácích „hrábl" do sestavy a poslal do útoku Lukáče. Byl to právě on, který se v 65. minutě přičinil o pátý úspěch Vsetínských. Na hranici velkého čtverce vtipně uvolnil Hořelicu, jenž prostřelil Bodláka, a dosáhl tak svého čistého hattricku – 5:0.

BRANKY: 1. Dulík, 11. Surovec, 19., 59. a 65. Hořelica.

VSETÍN: Sedlák – Kundera, Dulík, Zezulka, Doležel (68. Zimek) – Starec, Juřica, Mydlář – Hořelica, Válek (60. Lukáč), Surovec.

ŠTÍTNÁ N. VL. – JUŘINKA 1:2 (0:1)

Juřinka vydolovala z horké půdy zlaté tři body a trenér Škařupa děkoval po zápase svým svěřencům: „Takto se bojuje o záchranu. Kluci to odmakali, i když nám chybělo pět hráčů a museli jsme povolat dva dorostence a jednoho hráče z rezervy. Kdybychom takto hráli v minulých zápasech, museli jsme mít nahráno více bodů." Kdyby ale hosté prohrávali po 25. minutách 3:0, nikdo by se nedivil. Naopak, kdyby do poločasu skóre i otočili, také by to vyjadřovalo následné dění na trávníku. Jedinou branku z mnoha šancí vsítil Šindelek – 0:1. Po přestávce spoléhali hosté na brejky. Po jednom z nich dal druhou branku Žilinský. Když v 85. minutě domácí snížili, bylo to ještě otevřené, ale hosté tři body ubojovali.

BRANKY JUŘINKY: 38. Šindelek, 69. Žilinský.

JUŘINKA: Pospěch – Grygařík (45. Chocholatý), Vadel, Hromádka, Šnajdr – Vaněk, Žilinský, Kocián, Paťava – Vaculín, Šindelek.

NEDAŠOV – VAL. MEZIŘÍČÍ B 4:1 (3:1)

Hosté přijeli k zápasu bez náhradníků a dva hráči nastoupili se sebezapřením. Přesto měli v prvním poločase více šancí, a kdyby na vyrovnání Michala Kundráta zareagoval hned vedoucí brankou Martin Václavík, mohl se zápas vyvíjet jinak. Jenže Nedašov byl efektivnější a prakticky každou chybu hostí nekompromisně potrestal. Proto odjeli nakonec hosté s výraznou porážkou.

BRANKA VAL. MEZIŘÍČÍ: 27. Michal Kundrát. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Švajda, Vančura, Lutišan – Martin Václavík, Černý, Novák, Michal Kundrát – Brachánek, Petr Václavík.

Další výsledek: Podkop. Lhota – Brumov B 4:2.

1. FK Vsetín 21 15 4 2 72:26 49
2. Podlesí 21 15 2 4 51:27 47
3. Podkop. Lhota 21 12 6 3 43:19 42
4. Nedašov 21 11 4 6 41:32 37
5. Kelč 21 8 8 5 43:29 32
6. Štítná n. Vl. 21 8 5 8 42:38 29
7. Brumov B 21 7 5 9 28:31 26