Komentáře k zápasům 8.kola I.A třídy 25.9.2011

28. 9. 2011

BRUMOV B – SK VIZOVICE 2:1 (1:1)

Celý první poločas měla domácí juniorka výraznou převahu a soupeře přehrávala. Leč ze šancí, které si vypracovala, padl gól jen ve 25. minutě, kdy po samostatném průniku Naňák prostřelil brankáře. Vizovičtí se dostali k svatyni soupeře jen dvakrát, ale i to jim stačilo k vyrovnání, neboť ve 39. minutě gólman Vypušťák neudržel střelu z trestného kopu a z následné dorážky soupeř vyrovnal. Druhá půle už byla herně slabší. Domácí sice měli i nadále více ze hry, ale nedařilo se jim dlouho skórovat. Až v 70. minutě se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Přemysl Staník a rozhodl o nejtěsnějším vítězství Brumova. Hosté se v závěru snažili o srovnání, ale problémy s útokem a skórováním vysvětlují, proč jsou na posledním místě tabulky.

Branky: 25. Naňák, 70. Staník – 39. Sviečka. Rozhodčí: Mikulášek – Minarčík, Vobořil, 100 diváků. Brumov B: Vypušťák – Kolínek, Staník, Macků, Novák, Šindler, Kiačik, Filo, Zvoníček, Naňák, Trnavský. Střídali: Vobořil, Řehák David, Juřica. SK Vizovice: Pavelka – Hlava, Dvořák, Novák, Kudrnáč, Valenta, Velev, Studeník, Polách, Jurečka, Sviečka. Střídali: Drga, Haboň, Kolařík.

PODKOPNÁ LHOTA – LUKOV 1:2 (0:2)

Podkopná Lhota začala lépe, soupeře zatlačila na jeho polovinu a vytvářela si brankové příležitosti. Po půlhodině hry po hrubce domácí obrany poslal Lukov do vedení Macík. Lhota se snažila o vyrovnání, ale z rychlého protiútoku Lukovských inkasovala podruhé. Ve druhém poločase upadla hra do průměru a domácím se podařilo jen snížit Bořutou. V závěru si Podkopná Lhota vytvořila velký tlak, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

Branky: Bořuta – Macík, Drábek. Rozhodčí: Kozubík – Malota. Krajča, 200 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Staněk,Videman, Bořuta, Srovnal, Mahďák, Holeňák, Ročák, Hrdlička, Čunek, Malaník, Červenka, Nevrlka. Lukov: Jokl – Brázda, Šimčík, Drábek, Teplý, T. Malota, Macík, Šumal, Teplý M., Vitovský, Sedláček, Kovář, Konečný.

ŠTÍTNÁ N. VL. – SLAVIČÍN B 3:2 (3:2)

V prvním poločase se divák rozhodně nenudil a viděl celkem pět gólů. Už ve 4. minutě se prosadil hlavou Kořenek a poslal Štítnou do vedení. Poté měli domácí ještě několik příležitostí, ale hostující brankář si s nimi poradil. A tak udeřil Slavičín brankami Švacha a Kříže. Během tří minut otočili skóre, vždy po chybách domácí obrany. Štítná se však nevzdala a dokázala ještě do konce první půle otočit výsledek ve svůj prospěch. Druhý poločas začali aktivněji domácí, drželi více míč na svých kopačkách a tlačili se do útoku. Pojistku však nepřidali a pro změnu se tlačili za vyrovnáním hosté. I přes několik závarů před brankou soupeře však Slavičín neskóroval.

Branky: 4. a 26. Kořenek, 34. Vaculík T. – 19. Kříž, 22. Švach. Rozhodčí: Bělunek, 200 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Liška (90. Babulík), Kořenek, Machuča – Šuráň, Soja, Zvoníček (80. Polách), Chovančík – Vaculík T., Holba (57. Šenkeřík) Slavičín B: Talčík – Fojtík, Kulíšek (74. Floreš), Švach, Pekárek (46. Ocelík) – Neuman, Macek, Šebák (46. Frolo), Both – Kříž, Dorúšek.

VLACHOVICE – VAL. KLOUBOUKY 0:0

První poločas byl oboustranně vyrovnaný. Obě mužstva především nakopávala dlouhé míče a tím se dostávala před branku soupeře. Hra se přelévala od jedné šestnáctky ke druhé, ale šancí v prvním poločasu se mnoho neurodilo. Za zmínku stojí střela domácího Vavryse, která skončila těsně vedle branky. Po přestávce oba týmy začaly více kombinovat a předváděly pohledný fotbal. V první části druhé půle byly aktivnější Vlachovice, šance však diváci viděli na obou stranách. Ve 48. minutě domácí obrana na poslední chvíli zblokovala střelu hostujícího Kachlíka. V 55. minutě dostal Šimoník přihrávku před branku, ale hostující brankář střelu vyrazil. V 60. minutě se do šance dostal Míča, jeho střela šla těsně vedle. Postupem času začali iniciativu přebírat hosté z Valašských Klobouk. V 75. minutě centr Nikoléna nevyužil Habanec, pak v 79. minutě se dostal do největší šance utkání Nikolén, jeho hlavičku však zázračně vyrazil brankář Fojtík. Jelikož ani jedno mužstvo žádnou šanci nevyužilo, místní derby skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Rozhodčí: Kýr, 250 diváků. Vlachovice: Fojtík – Kolouch, Hlavica, Hodulík, Hověžák, Šuráň, Míča, Horáček D., Vavrys, Horáček J., Šimoník. Střídal: Plšek. Val. Klobouky: Kovařík – Častulík, Nikolén, Nahodil, Novák, Sáblík, Kachlík, Kocourek, Smolka, Nedavaška, Habanec. Střídal: Baláž.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Zubří – Dol. Bečva 4:1 Roman, Jurajda, Berka, Drda – Kozák, Juřinka – Vidče 0:2 Kramoliš 2, Hovězí – Hutisko 2:2 Šrámek, Kovář – Blaževič, Macíček.

1. Vidče 8 7 0 1 18:4 21
2. Hovězí 8 5 1 2 23:12 16
3. Hutisko 8 5 1 2 19:11 16
4. Dol. Bečva 8 5 0 3 19:16 15
5. Vlachovice 8 4 2 2 11:12 14
6. Zubří 8 4 1 3 15:11 13
7. Val. Klobouky 8 4 1 3 14:12 13
8. Brumov B 8 4 1 3 12:14 13