Komentáře k zápasům 7.kola 23.9. A-mužstvo-Zlínský deník

I. A třída: Nedašovský Fojtík a vizovický Velev řádili

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Martin Břenek

včera 17:04

Region – O víkendu se na Valašsku střílelo. Žádné dramatické přepadení se však nekonalo. To jen v I. A třídě skupině A nedašovský Alois Fojtík čtyřmi góly porazil Zubří. Vizovicím zase hattrickem Matěj Velev pomohl k výprasku Dolní Bečvy. V béčku se největší přestřelka odehrála v Ořechově proti Přílukům, kde diváci viděli první podzimní výhru domácích a celkem sedm branek.

SKUPINA A

HUTISKO – BRUMOV B 1:3 (1:2)

Brumovský brankář Stanislav Vypušťák se stal hrdinou a domácí ofenzivní fotbalisté zase předvedli hledání ztraceného střeleckého štěstí. Po půlhodině hry prohrávali domácí po chybách v defenzívě po trefách Řeháka a Macháče 0:2. Naděje přišla ve 42. minutě, kdy proměnil po faulu na Blaževiče penaltu Roman Křenek – 1:2. Po přestávce vyvinuli domácí snahu po vyrovnání. Macíček se Škopkem mohli zápas otočit. Oba se řítili sami na hostujícího brankáře, ale vylámali si na něm zuby. Zmar Hutiska byl dokonán v 83. minutě, kdy přímo z rohu skóroval Trochta – 1:3.

Branky: 43. Křenek – 12. Řehák, 23. Macháč, 75. Trochta. Rozhodčí: Mikoška – Šerý, Bělunek.

Brumov B: Vypušťák – Kolínek, Miklas, Kiačik, Vobořil – Filo, Vaněk, Řehák, Chovanec – Macháč, Ritter. Střídali: Trochta, Janáč. Trenér: M. Vaněk.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – PODKOPNÁ LHOTA 0:1 (0:0)

Celý zápas se odehrával mezi šestnáctkami s minimem šancí. V první půli stála za zmínku pouze jedna střela Štítné nad Vláří, kterou hostující brankář vyrazil na roh. Ve druhé půli opět pokračoval nezáživný fotbal. Rozhodnutí přišlo v 67. minutě, když se na hranici pokutového území uvolnil hostující Holeňák a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Domácí chtěli vyrovnat, tlačili se do útoku. Výsledkem byla pouze jedna nastřelená tyč. Podkopná Lhota se snažila do otevřené obrany pronikat brejky. Ale ani jeden nedotáhla do konce.

Branka: 67. Holeňák. Rozhodčí: Krajča, 150 diváků.

Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Babulík, Soja, Šanta – Liška (67. Vaculík F.), Hnaníček, Vaculík T., Chovančík V. – Zvonek (46. Chovančík T.), Holba.

Podkopná Lhota: Valčík – Čunek, Psota, Staněk, Holeňák, Mahďák (72. Nedavaška), Elšík (90. Videman), Rudolf, Bořuta, Hrdlička, Nevrlka (86. Srovnal).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – PODLESÍ 3:3 (2:1)

Ve 13. minutě se Smolík poprvé dostal do šance a řítil se sám na brankáře, ale ten mu jeho střelu vyrazil. O šest minut později zůstal sám na malém vápně Bina a hlavou přestřelil branku. Ve 22. minutě domácí z penalty Sáblík otevřel skóre. Ve 38. minutě uvolnil uličkou Šimáček Trojáčka, který pohotově zakončil – 2:0. Ve 42. minutě hosté po trestném kopu z levé strany Křižana zůstal domácí brankář stát jako přikovaný a míč zapadl do sítě. Tři minuty po přestávce opět Křižan zběhl a z malého vápna přestřelil. O minutu později tak mohl frázi nedáš – dostaneš prášit Blažek a vyrovnal. V 68. minutě Sáblík sám před brankářem z voleje přestřelil. Šest minut před koncem musel předčasně pod sprchy Kříž. V 87. minutě domácí Šimáček z přímého kopu poslal domácí do vedení, ale Podlesí v samém závěru vyrovnalo Košutem.

Branky: 22. z pen. Sáblík, 38. Trojáček, 87. Šimáček – 42. Křižan, 49. Blažek P., 90. Košut. Rozhodčí: Zpěvák – Schnürmacher, Vobořil.

Valašské Klobouky: Kovařík – Kristin, Trnavský, Kachlík, Sáblík, Šimáček, Kocourek, Ptáček, Kováč, Smolík, Trojáček. Střídali: Nahodil, Novák, Bělaška.

NEDAŠOV – ZUBŘÍ 4:1 (2:0)

Ve 20. minutě zápasu po přímém kopu z pětatřiceti metrů poprvé Barabáš inkasoval z kopačky A. Fojtíka – 1:0. V 30. minutě šli domácí dokonce po vyloučení hráče do desíti. Druhá žlutá karta byla udělena po úmyslné hře rukou. Převaha o jednoho muže se projevila pouze spálenými šancemi Krupy, Jasoňka a Pavlíčka. A tak ve 45. minutě vytěžili domácí z minima i druhou branku, když po dalším trestném kopu A. Fojtíka se Barabáš marně natahoval do šibenice své branky. Po přestávce hosté zápas nezabalili. Avšak chyba Jana Pavlici znamenala v 55. minutě úplný konec nadějí a pečetěný hattrick A. Fojtíka – 3:0. Jan Pavlica sice tečovanou střelou v 65. minutě vstřelil čestnou branku, ale po několika neúspěšných závarech před domácí brankou chyboval Pavlíček a v 75. minutě se počtvrté trefil A. Fojtík – 4:1.

Branky: 20., 45., 55. a 75. Alois Fojtík – 65. Jan Pavlica. Rozhodčí: Kýr – Dokoupil, Novák Ji.

Nedašov: Psota – Fojtík Josef (80. Holba), Talčík (71. Fojtík Jakub), Fojtík R., Novák M., Marek, Novák Petr, Cícha, Fojtík Jiří (62. Šuráň), Šenkeřík, Fojtík A.

VIZOVICE – DOLNÍ BEČVA 7:1 (2:1)

Fotbalisté Vizovic se aktivní hrou dostali po 14. minutách do dvoubrankového vedení Velevem a Macháčem. Hosté se však ve 22. minutě vrátili do zápasu Šenou po nenápadné akci, a domácí poněkud znervózněli. Do poločasu už se mimo nastřelenou tyč Vizovice neprosadily. Po pauze proměnil domácí Macháč krásně přímý kop, a tím se Vizovice opět dostaly do dvoubrankového vedení. Dolní Bečva se stále snažila o vstřelení kontaktní branky, ale tím uvolňovali prostor na rychlé brejky domácím. Ti je postupně začali proměňovat a skóre narůstalo. Vizovice se přítomným fanouškům předvedly atraktivním výkonem se spoustou šancí a sedmi góly v soupeřově síti.

Branky: 6., 71., 82. Velev, 14., 50. Macháč, 87. Laciga, 89. Kolařík – 22. Šena J. Rozhodčí: Zubek – Mičkal, Skalický.

SK Vizovice: Pavelka – Valenta (82. Sviečka), Dvořák, Polách, Drga – Dubec (46. Zicha), Novák, Hlava, Laciga, Macháč (74. Kolařík) – Velev – Na střídání: Studeník. Trenér: Polášek Petr.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka – Val. Meziříčí B 2:2 Štěpán, Vavřík – Škorňa, Výmola, Vidče – Hovězí 0:1 Zádilský.

1. Val. Meziříčí B 7 5 1 1 24:12 16
2. Brumov B 7 5 1 1 19:9 16
3. Podlesí 7 4 2 1 17:12 14
4. SK Vizovice 7 4 1 2 27:15 13
5. Štítná n. Vl. 7 4 1 2 16:10 13
6. Podkop. Lhota 7 4 1 2 12:7 13
7. Juřinka 7 3 1 3 13:12 10
8. Nedašov 7 3 0 4 13:15 9