Jdi na obsah Jdi na menu

Komentáře k zápasům 7.kola 23.9. A-mužstvo-Valašský deník

25. 9. 2012

Fotbalisté Zubří a Hutiska pokračují v mizérii

V Juřince se hrálo meziříčské derby – přijel Valmez B. Ten v zápase vedl 0:2, ale domácí (červené dresy) mohutným finišem vyrovnali. Autor: Deník/ Tereza Zgabajová

včera 19:54

Valašsko – Vidče nepotvrdilo body z Podkopné Lhoty. Hovězí naopak boduje zatím pouze na hřištích soupeřů. Podlesí bojovalo v Kloboukách s nepřízní rozhodčích. Dolní Bečva sehrála druhý poločas jako ze zlého snu.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:2 (0:1)

Domácí ztratili v derby dva body. V prvním poločase byli totiž lepším celkem a spálili pět brankových příležitostí. Hned v úvodu tu největší Adam Koleček, který nedokázal po odrazu míče od tyče usměrnit kulatý nesmysl za Petrnkova záda. Hosté zahrozili neuznanou brankou Martina Výmoly, jehož útočný faul byl evidentní. Fotbal nemá logiku, a tak se hosté probrali z letargie ve 42. minutě, kdy po faulu na Luboše Horáka proměnil pokutový kop Škorňa – 0:1. Když po přestávce v 65. minutě přidal Luboš Horák druhou branku, vypadalo to s domácími zle, nedobře. Ti si ale nezasloužili prohrát. V 76. minutě vsítil kontaktní branku pro individuálním průniku hostující obranou Štěpán – 1:2. V 83. minutě se prosadila čerstvá posila ze Lhotky nad Bečvou Vavřík a srovnala na 2:2. Útočník, který byl v týdnu vyměněn za náhradního brankáře Holáně, mohl zápas také rozhodnout. V 89. minutě se zcela sám řítil na Petrnka, ale svou druhou branku a pro Juřinku vítěznou nepřidal. Body se tak dělily.

BRANKY: 76. Štěpán, 83. Vavřík – 42. Škorňa, 65. Luboš Horák.

JUŘINKA: Pospěch – Martin Šindelek, Bartoň, Paťava, Šnajdr – Kocián (80. Petr Koleček), Škařupa (75. Vadel), Žilinský, Adam Koleček (74. Stolař´) – Štěpán, Vavřík.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Petrnek – Gromus, Polách, Brachánek, Navrátil – Soukup (70. Jan Vajgl), Malina, Škorňa, Jan Kundrát (81. Václavík) – Martin Výmola, Luboš Horák.

VIDČE – HOVĚZÍ 0:1 (0:1)

Vidče se usmažilo ve vlastní šťávě. To hosté si připsali druhé vítězství v sezoně a opět na půdě soupeře. Dopomohla jim k tomu velmi pozorná obrana a neschopnost domácích proměnit ani pokutový kop. V prvním poločase postrádali domácí nápaditost v kombinaci a několik šancí promarnili. Neprosadili se Vašut s Vaculínem a Pavla Drdu ze sólového úniku vychytal Hučík. Hovězí zahrozilo trestným kopem, ale brankář Cáb míč lízající vnější stranu jeho tyče kontroloval. Trest přišel ve 45. minutě, kdy padl gól do šatny. Na prodlouženou hlavičku po rohu se na zadní tyči uklonil Zádilský a ani on v tomto okamžiku možná netušil, že rozhodl zápas – 0:1. Ve druhém poločase šancí ještě ubylo a za zmínku stojí hlavička Lukáše Valy, která těsně minula branku. Ideální možnost získat alespoň bod se domácím naskytla v 90. minutě, kdy byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Michal Kramoliš. Nařízenou penaltu ale napálil Lukáš Vala pouze do břevna, a tak se radovali hosté. Borci ze Sahary neproměnili v této sezoně již třetí pokutový kop.

BRANKA: 45. Zádilský.

VIDČE: Cáb – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špůrek (80. Křenek) – Vaculín (74. Dobeš), Nerad, Pavel Drda, Vašut – Vala, Kramoliš.

HOVĚZÍ: Hučík – Martin Hromada, Kocurek, Radek Kostka, Šimčík – Radek Kučera, Zámečník, Loučka, Martin Kučera – Šrámek, Zádilský.

HUTISKO – BRUMOV B 1:3 (1:2)

Pořád stejná písnička. Hostující brankář se stal hrdinou a domácí ofenzivní fotbalisté zase předvedli hledání ztraceného střeleckého štěstí. Po půlhodině hry prohrávali domácí po chybách v defenzívě 0:2. Naděje přišla ve 42. minutě, kdy proměnil po faulu na Blaževiče pokutový kop Roman Křenek – 1:2. Po přestávce vyvinuli domácí snahu po vyrovnání. Macíček se Škopkem mohli zápas otočit. Oba se řítili sami na hostujícího brankáře, ale vylámali si na něm zuby. Zmar Hutiska byl dokonán v 83. minutě, kdy si vlastní branku dal po rohu střídající Uličný – 1:3. Krize Hutiska se prohlubuje.

BRANKA: 42. Roman Křenek.

HUTISKO: Maléř – Jaroslav Koláček, Petr, Macíček, Roman Křenek – Josef Koláček (60. Uličný), Robin Křenek, Abík – Blaževič, Škopek, Michut.

V. KLOBOUKY – PODLESÍ 3:3 (2:1)

Podlesí bojovalo kromě soupeře také s nepřízní rozhodčích. Nakonec bylo rádo za perně vybojovaný bod. V 9. minutě kapitulovali hosté po sporně odpískaném pokutovém kopu – 1:0. Po půlhodině hry to bylo 2:0, ale důležitá byla kontaktní branka Křižana z přímého kopu ze 43. minuty. Po přestávce vyrovnal ve 48. minutě Pavel Blažek a začínalo se znovu – 2:2. V 55. minutě šel na domácího brankáře sám Tydlačka, byl nedovoleně zastaven. Penalta ani červená karta se nekonaly. Naopak do sprch se poroučel v 80. minutě po druhé žluté kartě Křižan. Po jeho faulu se kopal přímý kop a Klobouky opět vedly – 3:2. Zasloužené dělby se bojující Podlesí dočkalo v 90. minutě, kdy konečný stav 3:3 zajistil Košut.

BRANKY: 9. Sáblík, 30. Trojáček, 80. Šimáček – 43. Křižan, 48. Pavel Blažek, 90. Košut.

PODLESÍ: Nosálek – Stolař (65. Radim Blažek), Borák (70. Michut), Petřvalský, Adámek – Švec, Křižan, Pavel Blažek, Tydlačka – Bína, Košut.

NEDAŠOV – ZUBŘÍ 4:1 (2:0)

Krutou porážkou skončil pro Zubří zápas v Nedašově. Územní převahu utnuly hrubé chyby hostí. Ve 20. minutě zapas po přímém kopu z pětatřiceti metrů Barabáš – 1:0. V 30. minutě šli domácí dokonce po vyloučení hráče do desíti. Druhá žlutá karta byla udělena po úmyslné hře rukou. Převaha o jednoho muže se projevila pouze spálenými šancemi Krupy, Jasoňka a Pavlíčka.

A tak ve 45. minutě vytěžili domácí z minima i druhou branku, když po dalším trestném kopu se Barabáš marně natahoval do šibenice své branky. Po přestávce hosté zápas nezabalili. Avšak chyba Jana Pavlici znamenala v 55. minutě úplný konec nadějí – 3:0. Jan Pavlica sice tečovanou střelou v 65. minutě vstřelil čestnou branku, ale po několika neúspěšných závarech před domácí brankou chyboval Pavlíček a v 75. minutě bylo definitivně vymalováno – 4:1. Hosty porazil čtyřmi brankami Alois Fojtík.

BRANKY: 20., 45., 55. a 75. Alois Fojtík – 65. Jan Pavlica.

ZUBŘÍ: Barabáš – Viktor Frňka, Blaško, Berka, Pavlica – Pavlíček, Polách, Petr Majer, Michal Majer (80. Lojkásek) – Jasoněk, Krupa.

VIZOVICE – D. BEČVA 7:1 (2:1)

Bečvané se drželi ve městě slivovice pouze první poločas. Souhra obranné čtveřice jim nešla, přesto úspěšnou hlavičkou za stavu 2:0 reagoval na nepříznivý vývoj ještě před odchodem do kabin Jaroslav Šena – 2:1. Ve 49. minutě skončil v Jurajdově brance přímý kop a dvoubrankové manko hosty položilo. Poté hosté vrhli všechno do útoku a na obranu se úplně vykašlali. A tak s chutí hrající domácí chodili do hostující obrany v přečíslení pěti na dva, tří na jednoho a zasypali Jurajdu dalšími čtyřmi brankami. Dolní Bečva dostala ve druhém poločase pořádně za vyučenou.

BRANKY: 5. a 12. a 88. Velev, 49. Laciga, 56. a 67. Machač, 87. Kolařík – 30. Jaroslav Šena.

D. BEČVA: Jurajda – Stavinoha (46. Filka), Adamec, Skalík, Adam Růčka (46. Kozák) – Trna, Jaroslav Šena, Petr Vojkůvka, Vladislav Šena – Paprskář, Radek Růčka.

Další výsledek: Štítná n. Vl. – Podkop. Lhota 0:1.

1. Val. Meziříčí B 7 5 1 1 24:12 16
2. Brumov B 7 5 1 1 19:9 16
3. Podlesí 7 4 2 1 17:12 14
4. SK Vizovice 7 4 1 2 27:15 13
5. Štítná n. Vl. 7 4 1 2 16:10 13
6. Podkop. Lhota 7 4 1 2 12:7 13