Komentáře k zápasům 6.kola A-mužstvo-Zlínský deník

I. A třída: Přílucký Červenka vychytal Nedachlebice

Region – Loňský nováček a štika podzimní části I. A třídy skupiny A SK Vizovice pokračuje i po letním odchodu hlavního trenéra Romana Koleniče v jarních mizerných výkonech.

SKUPINA A

BRUMOV B – DOLNÍ BEČVA 4:2 (3:2)

Již v 5. minutě Trnavský otevřel skóre. Jen o minutu později zvýšil lobem Vaněk a Brumov vedl 2:0. Hosty vrátil zpět do zápasu z penalty Vašek. Brumov snížení notně poznamenalo a ve 27. minutě po dlouhém nákopu se dostal za domácího stopera Kozák a přehodil vyběhnutého Vypušťáka. Jen o dvě minuty později završil divokou půlhodinu Naňák, jenž potrestal faul na Trnavského – 3:2. Po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal. Hosté se spoléhali na nakopávané míče, ale větší příležitost si nevytvořili. Naopak v 87. minutě přehodil brankáře Trnavský.

Branky: Trnavský 2, Vaněk, Naňák – Vašek, Kozák. Rozhodčí: Toman, Janča, Kotačka, 100 diváků. Brumov B: Vypušťák – Kolínek, Šindler, Trnavský, Staník, Krahula, Kiačik, Vaněk, Naňák, Filo, Novák. Střídali: Niklas, Ritter, Janáč.

SK VIZOVICE – VIDČE 0:3 (0:2)

Hosté zaskočili domácí tým a dvě branky Kramoliše s Dobešem určily ráz zápasu. Poté se hra sice vyrovnala, ale Vizovice se nedokázaly prosadit a hosté si zkušeně udržovali úvodní náskok. Po přestávce se jim podařilo vsítit třetí branku a tím rozhodli zápas. Po šancích na obou stranách se už skóre do konce nezměnilo.

Branky: 4. a 65. Kramoliš, 19. Dobeš. Rozhodčí: Žniva – Vobořil, Beneš. SK Vizovice: Pavelka – Sviečka, Novák, Valenta, Studeník – Jurečka (69. Haboň), Kudrnáč, Dvořák, Drga (46. Kolařík) – Velev, Hlava. Trenér: Cahyna.

ZUBŘÍ – LUKOV 3:0 (1:0)

Zubří dostalo Lukov pod tlak a během úvodní dvacetiminutovky byl nejzaměstnanějším mužem na hřišti brankář Jokl, který zneškodnil pět nebezpečných střel. Jediný náznak šance si hosté vypracovali v 7. minutě, ale domácí brankář byl u míče dříve po přihrávce Brázdy než Macík. Až po střele z malého vápna brankář Jokl poprvé inkasoval. I nadále byli domácí lepší a udávali tón utkání. Ovšem brankář Jokl byl vynikající. V úvodní pětiminutovce druhé půle rozpoutali domácí střelnici na lukovskou branku a bylo jen otázkou štěstí a brankářského umu Jokla, že hosté podruhé neinkasovali. Poté na chvíli Lukovští obraz hry srovnali a zdálo se, že by mohli zabojovat alespoň o bod. Vítr z plachet jim ale sebral v 67. minutě rychlý protiútok a druhá inkasovaná branka. Výhru pak domácí završili pět minut před koncem třetím zásahem.

Branky: Pavlíček, Blaško, Drda. Rozhodčí: Havránek – Schmid, Skalický. Lukov: Jokl – Dobiáš, L. Vitovský, Šimčík, M. Vitovský (76. M. Macík), J. Drábek (88. Bielák), Malota, Šumšal, Sedláček, O. Macík (86. Skalička), Brázda.

JUŘINKA – SLAVIČÍN B 2:1 (1:1)

Od začátku se hrál otevřený fotbal na obou stranách. Až ve 25. minutě domácí Štěpán otevřel skóre. Jenže domácí do konce první půle a přestali hrát a výpadek domácích potrestal ve 44. minutě Ondrejkovič – 1:1. Po přestávce šlápli opět domácí na plyn. V 64. minutě dostal Štěpán míč do pokutového území od Škařupy a z otočky dal vítěznou branku. V 82. minutě skončil průnik Šnajdra pouze na tyči hostující branky.

Branky: 25. a 64. Štěpán – 44. Ondrejkovič. Rozhodčí: Mikoška – Havránek, Křenek. Slavičín B: Talčík – Fojtík, Lukáš, Švach, Floreš, Juřenčák, Neuman, Both (60. Frolo), Ondřejkovič, Macek, Pakárek (65. Dorúsek).

P. LHOTA – VAL. KLOBOUKY 1:2 (0:1)

V prvním poločase se hra odvíjela především ve středu hřiště bez velkých šancí. Ve 28. minutě vyrobil domácí obránce hrubku, kterou využil s přehledem Nikolén a poslal hosty do vedení. Ve druhém poločase domácí začali lépe kombinovat a vytvářet si spoustu šancí. V největším náporu Lhoty zahrávali hosté roh a Smolka se prosadil hlavou. V 71. minutě se domácí konečně dočkali, po standardní situaci vstřelil kontaktní gól Psota. V závěru měli domácí tři tutovky na vyrovnání, nastřelili tyč, ale výsledek se už nezměnil.

Branky: Psota – Nikolén, Smolka. Rozhodčí: Filgas – Dokoupil, Mihálik, 200 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Staněk, Videman, Bořuta, Minařík, Mahďák, Holeňák, Ročák, Červenka, Hrdlička, Čunek, Malaník, Srovnal, Nevrlka. Val. Klobouky: Kovařík – Kocourek, Novák, Nedavaška, Nikolén, Nahodil, Smolka, Kachlík, Kováč, Častulík, Habanec, Beněk, Sáblík, Trojáček, Maňas.

ŠTÍTNÁ N. VL. – HUTISKO 0:2 (0:0)

Štítná se tlačila před hostujícího gólmana, ale šance přicházely po rychlých brejcích na opačné straně. Hosté měli na svých hlavách tři vyložené šance, ale vždy selhali. U domácích hrozil Šenkeřík, ale také on své dvě příležitosti neproměnil. Zápas rozhodla 47. minuta, kdy se hosté dostali do vedení po proměněné penaltě Petra. Poté se Hutisko soustředilo hlavně na obranu a vyráželo do rychlých brejků. Zásluhou brankáře byli domácí stále ve hře, tlačili se do vápna, ale nic z náporu nevyužili. A tak hosté v závěru pojistili výhru druhou brankou Škopka.

Branky: 47. Petr, 86. Škopek. Rozhodčí: Kýr, 150 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Liška F., Kořenek, Chovančík – Šuráň, Hnaníček, Krajíček (56. Polách), Soja – Vaculík T., Šenkeřík (87. Liška J.).

VLACHOVICE – HOVĚZÍ 0:4 (0:1)

Až ve 37. minutě unikl Šrámek domácí obraně a křižnou střelou poslal hosty do vedení. Stejně jako v první půli i po pauze se domácí tlačili před soupeřovu branku, ten však podnikal brejky, které úspěšně zakončoval. V 63. minutě hosté kopali roh a Kovář upravil na 0:2. O minutu později mohl snížit Milch, z protiútoku však zvýšili hosté Štrbíkem. V 70. minutě domácí Kolouch hlavičkoval nad branku, za pár minut hosté svou příležitost Šrámkem opět proměnili a pro domácí byla krutá prohra zpečetěna.

Branky: 37. Šrámek 2, 63. Kovář, 64. Štrbík. Rozhodčí: Vitásek, 100 diváků. Vlachovice – Fojtík, Kolouch, Hodulík, Milch, Kupčík, Hlavica, Míča, Horáček D., Horáček J., Urbaník, Šimoník O. Střídali: Hověžák D., Hověžák J., Plšek.

1. Vidče 6 5 0 1 13:3 15
2. Hutisko 6 5 0 1 16:7 15
3. Hovězí 6 4 0 2 17:10 12
4. Dol. Bečva 6 4 0 2 15:11 12
5. Zubří 6 3 1 2 10:7 10
6. Brumov B 6 3 1 2 10:9 10
7. Vlachovice 6 3 1 2 9:11 10
8. Val. Klobouky 6 3 0 3 12:11 9