Komentáře k zápasům 4.kola -I.A třída sk.A - Zlínský deník

6. 9. 2012

SKUPINA A

BRUMOV B – NEDAŠOV 2:1 (0:0)

Pikantní valašská bitva před čtyřmi stovkami diváků nabídla v první půli fotbal bez šancí. Hosté se snažili překonat domácí defenzivu nakopávanými balony. Brumov naopak hrál po zemi, ale ani on se svým stylem úspěšní nebyl. Až po přestávce se Brumov dostal do šancí a v 51. minutě Chovancem přízemní střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre. O čtyři minuty později zvýšil Naňák. V 69. minutě však nechytatelnou střelou snížil Cícha a Nedašovu narostla křídla. Ten šel důrazně za svým vyrovnáním, ale Vypušťák byl proti. Naopak Brumov mohl rozhodnout, ale Macháč s Naňákem své šance neproměnili. Branky: Chovanec, Naňák – Cícha. Rozhodčí: Mičkal – Kneisl, Nevrla, 400 diváků. Brumov B: Vypušťák – Dorňák (31. Dekleva), Vobořil, Macháč, Kiačik, Zvoníček, Řehák, Vaněk (12. Janáč), Naňák, Chovanec, Ritter (68. Pagáč). Trenér: M. Vaněk.

VIZOVICE – V. KLOBOUKY 6:0 (2:0)

Utkání začalo aktivním fotbalem ze strany hostí, ale první vážnější akce Vizovic skončila v síti po utěšené střele Hlavy. Pohledný zápas pokračoval z obou stran, ale skórovat dokázali důraznější domácí po půlhodině hry Macháčem – 2:0. Vyložených šancí přibývalo, ale do pauzy se skóre nepohnulo. Ve druhé půli se opět Valašské Klobouky snažily o kontaktní branku, ale to se jim přes pozornou vizovickou obranu nepodařilo. V 63. minutě po jasném faulu z penalty přidal třetí gól Laciga. Po uklidňující brance Vizovice pobavili přítomné diváky dalšími pěknými akcemi a přidali hostům ještě tři zásahy. Branky: 9. a 85. Hlava, 73. a 76. Velev, 30. Macháč, 63. Laciga. Rozhodčí: Škrobák – Zubek, Bělunek. SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Polách, Dvořák, Sviečka – Dubec (46. Zicha), Novák, Laciga, Macháč – Hlava, Velev (76. Kolařík). Trenér: P. Polášek. Val. Klobouky: Kovařík – Častulík, Ptáček, Trnavský, Kachlík, Smolík, Šimáček, Kocourek (46. Sablík), Smolka, Bělaška, Trojáček. Trenér: Kubčík.

D. BEČVA – ŠTÍTNÁ N. VL. 0:2 (0:1)

První poločas domácím nevyšel. Jedinou šanci přinesla 20. minuta, kdy nezužitkoval uličku Paprskáře Petr Vojkůvka a nastřelil jen hostujícího brankáře. Po půl hodině hry poprvé výrazně chyboval v zápase domácí brankář Aleš Jurajda, kterému vypadl centrovaný míč za brankovou čáru – 0:1. Ve 35. minutě neměl hlavní rozhodčí pochopení pro penaltový zákrok na Josefa Vojkůvku. Po přestávce se v domácí sestavě objevil po dlouhodobém zranění Jaroslav Šena a bylo to znát. V 70. minutě se již pokutový kop po zákroku na Vojkůvku pískal, ale Stavinoha vyrovnání odmítl a přestřelil branku. V 80. minutě přišla druhá hrubka Jurajdy, kdy mu míč prošel pod ležícím tělem těsně kolem tyče – 0:2. Dolní Bečva si v závěru vytvořila velký tlak. Šena s Paprskářem pálili do tyčí. V 90. minutě minul osamocený Roman Maléř z jedenácti metrů branku, a tak domácí měli odepřeno radovat se alespoň z čestného brankového úspěchu. Branky: Zvonek, Liška. Rozhodčí: Skalický – Blažek, Žniva. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda, Machuča, Kořének, Šanta (51. Zvonek), Šuráň, Liška, Hnaníček, Chovančík (88. Pukýs) – Vaculík T., Holba (92. Hrnčiřík).

P. LHOTA – HUTISKO 3:0 (2:0)

Od první minuty se hrál pěkný fotbal, který se musel divákům líbit. Domácí začali výborně a hned v 5. minutě neproměnil tutovku Mahďák. Vzápětí podržel Hutisko výborný brankář Jakubík, který vytáhl přímý kop Bořuty. Klid na kopačky domácích přinesla 17. minuta, kdy pěknou akci zakončil přesnou střelou Holeňák a poslal domácí do vedení. Hosté zahrozili ve 26. minutě, kdy tutovku Křenka vychytal brankař domácích Valčík. Po půl hodině hry Podkopná Lhota zvýšila na 2:0 Minaříkem. V závěru poločasu mohl zvýšit Bořuta z přímého kopu, ale brankář hostí se opět vyznamenal. Druhý poločas domácí zcela ovládli a vytvářeli si spoustu šancí. Gólem však skončila je dělovka z voleje domácího Psoty, který tak rozhodl po necelé hodině hry o výsledku utkání. Hosté se sice snažili o korekci, ale vážnější šanci si nevytvořili. Branky: 17. Holeňák, 29. Minařík, 58. Psota. Rozhodčí: Dujíček, Schmidt, Havránek, 150 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Staněk, Čunek, Hrdlička, Bořuta, Holeňák, Rudolf, Minařík, Mahďák, Plšík. Videman, Nedavaška, Nevrlka, Srovnal. Trenér: Bořuta.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Zubří – Vidče 3:3 Jasoněk 2, Jurajda – Drda 2, Vašut, Podlesí – Juřinka 1:0 Křižan, Hovězí – Val. Meziříčí B 2:5 Kocurek, Hromada M. – Horák 2, Výmola, Petrnek, Škorňa.

1. Brumov B 4 3 1 0 11:5 10
2. Val. Meziříčí B 4 3 0 1 15:8 9
3. Štítná n. Vl. 4 3 1 0 12:6 9
4. Podlesí 4 3 0 1 9:7 9
5. SK Vizovice 4 2 1 1 16:10 7
6. Podkop. Lhota 4 2 1 1 9:6 7
7. Juřinka 4 2 0 2 8:6 6
8. Dol. Bečva 4 1 1 2 6:9 4