Komentáře k zápasům 4.kola -I.A třída sk.A - Val.deník

4. 9. 2012

Derby v 1. A třídě mezi Podlesím a Juřinkou rozhodl tečí Křižan

Do Podlesí přijela Juřinka a 350 diváků vidělo vyrovnaný duel a jednu branku. Domácí (žluté dresy) nakonec zvítězili 1:0. Autor: Tereza Zgabajová

včera 20:46

Valašsko – Do sestavy Dolní Bečvy se vrátil Jaroslav Šena, k vítězství to nevedlo. V zubří se červenalo na obou stranách. Podlesí svedlo tuhý boj s Juřinkou. Hovězí pokračuje v domácím výprodeji.

1. A TŘÍDA

D. BEČVA – ŠTÍTNÁ N. VL. 0:2 (0:1)

První poločas domácím nevyšel. Jedinou šanci přinesla 20. minuta, kdy nezužitkoval uličku Paprskáře Petr Vojkůvka a nastřelil jen hostujícího brankáře. V 31. minutě poprvé výrazně chyboval v zápase domácí brankář Aleš Jurajda, kterému vypadl centrovaný míč za brankovou čáru – 0:1. Ve 35. minutě neměl hlavní rozhodčí pochopení pro penaltový zákrok na Josefa Vojkůvku. Po přestávce se v domácí sestavě objevil po dlouhodobém zranění Jaroslav Šena a bylo to znát. V 70. minutě se již pokutový kop po zákroku na Josefa Vojkůvku pískal, ale Stavinoha vyrovnání odmítl a přestřelil branku. V 80. minutě přišla druhá hrubka Jurajdy, kdy mu míč prošel pod ležícím tělem těsně kolem tyče – 0:2. Dolní Bečva si v závěru vytvořila velký tlak. Jaroslav Šena s Paprskářem pálili do tyčí. V 90. minutě minul osamocený Roman Maléř z jedenácti metrů branku, a tak domácí měli odepřeno se radovat alespoň z čestného brankového úspěchu.

D. BEČVA: Aleš Jurajda – Stavinoha, Skalík, Adam Růčka, Kozák – Radek Růčka, Roman Maléř, Petr Vojkůvka, Vladislav Šena (46. Jaroslav Šena) – Paprskář, Josef Vojkůvka.

ZUBŘÍ – VIDČE 3:3 (1:1)

Domácí se zbavili absencí a dělali si zálusk na tři body. Hosté povolali Dobeše a veterána Radka Mičkala. V 15. minutě však inkasovali, když se ve skrumáži nejlépe orientoval Vašut – 0:1. Ve 40. minutě převedl hezkou individuální akci Jurajda a Jasoněk neměl ze tří metrů problém skórovat – 1:1. V 56. minutě lehce tečoval opět Jasoněk rohový kop Jurajdy – 2:1. Nové rozestavení Zubří 4 – 3 – 3 přinášelo ovoce. V 65. minutě sklepl Jasoněk vysoký míč na Jurajdu, který netradiční pravačkou vymetl šibenici branky Vidče – 3:1. Jenže v 66. minutě zaspali při bránění Majer s Krupou a Milan Drda snížil na 3:2. V 70. minutě fauloval Vladimír Urban Blaška, do role mstitele se následně vtělil Jurajda a za vzájemnou potyčku s Urbanem byli oba hráči vyloučeni. V 90. minutě byla dokonána zpackaný zápas pro domácí. Kramoliš uvolnil Milana Drdu a ten stanovil remízu svou druhou brankou v utkání – 3:3.

BRANKY: 40. a 56. Jasoněk, 65. Jurajda – 15. Vašut, 66. a 90. Milan Drda.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Krupa, Pavlica (80. Majer) – Pavlíček, Jiří Raždík, Libor Raždík – Jurajda, Jasoněk (69. Blaško), Viktor Frňka.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Nerad, Vladimír Urban, Petr Urban (60. Křenek) – Pavel Drda, Dobeš, Vašut (70. Vala), Vaculín (80. Fuksa) – Radek Mičkal, Kramoliš.

PODLESÍ – JUŘINKA 1:0 (1:0)

Hosté vstoupili do zápasu opatrně a přenechali aktivitu domácím. Úvod zápasu orámovaly šance na obou stranách. V 5. minutě hlavičkuje Tydlačka těsně nad, na druhé straně postupuje na bránu Štěpán, ale prováhal zakončení. Ve 13. minutě padla první a nakonec i jediná branka zápasu. Střílený centr Košuta ze standardní situace našel Křižana a ten tečí posílá domácí do vedení – 1:0. Zhruba od 20. minuty se hra vyrovnala, hrál se průměrný, ne moc záživný fotbal. Ve 22. a 37. minutě má dvě velké šance Jiří Šindelek, ale nepřekonal Nosálka.

I ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal. V 54. minutě hlavičkuje Bína vedle. V 59. minutě mají velkou šanci hosté, postupují tři na dva domácí obránce, místo zakončení ale zvolili několik nahrávek v šestnáctce a bylo po šanci. Od 70. minuty přišly gólové šance na obou stranách. Nejdříve Bína míří do tyče. Na druhé straně zakončuje Šnajdr těsně vedle a další šance končí střelou také vedle. V 87. minutě pak po rohu zakončuje hostující hráč ve vyložené šanci nad. V 89. minutě končí přímý kop Tydlačky na břevně. Před výbornou návštěvou 350 diváků utkání s přehledem řídila trojice Březáček-Valčík, Surovec.

BRANKA: 13. Křižan.

PODLESÍ: Nosálek – Radim Blažek, Petřvalský, Borák, Stolář – Tydlačka, Pavel Blažek, Zetek, Křižan – Bína, Košut.

JUŘINKA: Pospěch – Šnajdr, Paťava, Bartoň, Martin Šindelek – Štěpán, Škařupa, Vadel, Kocián – Jiří Šindelek, Žilinský.

P. LHOTA – HUTISKO 3:0 (2:0)

Hutisko se střelecky trápí a špatná koncovka ho připravila o body. Navíc obrana před mladým brankářem Jakubíkem nefungovala. Ve 25. minutě se trefil Holeňák, přitom hosté do té doby měli zápas pod kontrolou. Navíc velké možnosti spálili Blaževič, David Mikulenka a tvrdou střelou neuspěl Škopek. V 35. minutě se z hranice pokutového území netrefil po dalším nedorozumění Minařík – 2:0. Po přestávce se hosté ke gólu nedopracovali, navíc inkasovali potřetí po hodině hry, kdy se po rohovém kopu trefil dělovkou Psota a stanovil konečný výsledek zápasu – 3:0.

BRANKY: 25. Holeňák, 35. Minařík, 60. Psota.

HUTISKO: Jakubík – Roman Křenek, Uličný, Petr, Abík – Jaroslav Koláček, Macíček, Škopek – Blaževič – Robin Křenek, David Mikulenka.

HOVĚZÍ – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:5 (1:3)

Další domácí zápas a další debakl. Tentokrát Hověžanům pořádně zavařil jejich brankář Hučík, který v prvním poločase pustil dvě laciné branky. Jednu dokonce po výkopu Petrnka, který zvyšoval už na 0:2. Předtím totiž svou příležitost využil Horák. Obrana Hovězí nebyla jistá, po rychlé rozehře hostů měl velkou šanci hráč Valmezu, na Hučíka ale tentokrát nevyzrál. Pět minut před koncem první domácí branku sezony vsítil Kocurek, jemuž balon před Petrnka předložil Zádilský. Těsně před koncem si však Hučík vybral další minelu, když zůstal napůl cesty k balonu a Horák jej pohodlně přehodil. Druhý poločas hosté v pohodě bránili dvoubrankový náskok, Hověžané zahrozili střelou Hromady z 35 meterů. Po hodině hry již na 4:1 zvyšoval Škorňa, který dorazil odražený balon. V 65. minutě se zaskvěl střídající Kašpar, který vyrazil na tyč hlavu Baroše. Z protiútoku mohlo Hovězí znovu snížit. Zádilského tvrdou střelu na dvakrát chytal Petrnek. Dobře zakročil i proti úniku Juřici a Zádilského. Naopak hosté využili další šanci. Výmola se z 35 metrů krásně trefil do šibenice. Poslední branku utkání si připsal Martin Hromada, jehož přímý kop vypadl Petrnkovi z rukou. Šanci ještě po rohu nevyužil Škorňa, který hlavou trefil břevno.

BRANKY: 39. Kocurek, 77.Hromada M. – 20. Horák, 23.Petrnek, 44.Horák, 60.Škorňa, 74.Výmola.

HOVĚZÍ: Hučík (46. Kašpar A.) – Šimčík, Kostka R., Juřica, Kučera R. (55. Berka) – Kašpar Jar., Zámečník (75. Štrbík K. ml.), Kostka Z., Hromada M. – Zádilský, Kocurek.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Petrnek- Polách, Fröhlich, Škorňa, Brachánek(79.Gro­mus) – Soukup, Malina, Výmola, Kundrát T. (65. Kundrát M.) – Baroš, Horák.

Další výsledky: Brumov B – Nedašov 2:1 Vizovice – Val. Klobouky 6:0.

1. Brumov B 4 3 1 0 11:5 10
2. Val. Meziříčí B 4 3 0 1 15:8 9
3. Štítná n. Vl. 4 3 1 0 12:6 9
4. Podles í 4 3 0 1 9:7 9
5. SK Vizovice 4 2 1 1 16:10 7