Komentáře k zápasům 3.kola -I.A třída sk.A - Zlínský deník

I. A třída: Víkend nabídl velké obraty, manévry i infarkty

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

včera 15:09

Region – Gólové obraty, střelecké manévry i infarktové chvilky nabídl uplynulý víkend v I. A třídě. Ve skupině B zřejmě dlouho nezapomenou v Bojkovicích na zápas se Žalkovicemi, kde bylo k vidění 11 gólů a ani hattrick hostujícího Veselého během dvaceti minut nevedl k bodům.

I druhý nováček z Fryštáku si užil své, jelikož vedl s Dolním Němčím 2:0, prohrával 2:3 a nakonec byl rád za remízu. Zcela opačné pocity měla ve skupině A Podkopná Lhota, která ve Valašském Meziříčí prohrávala 0:2, nakonec slavila triumf. O ten přišly i Vizovice ve Štítné nad Vláří dvě minuty před koncem.

SKUPINA A

HOVĚZÍ – BRUMOV B 0:4 (0:3)

Už od prvních minut byli Brumované aktivnější. K jejich hladkému vítězství je ve 13. minutě nasměroval Ritter, který otevřel skóre střelou z 25 metrů – 0:1. Pět minut nato po ostrém centru přesně k tyči zakončoval hlavou Macháč – 0:2. Dalších pět minut stačilo hostům k další tutovce. Ritter po přihrávce jednoho ze spoluhráčů zakončoval tváří v tvář Kašporovi do protipohybu – 0:3. S jistotou hrající Brumované poté ovládali zápas. Trochu profesorský přístup se jim však málem nevyplatil. Kocurek však zaváhání brankáře při rozehrávce potrestat nedokázal – střela letěla pouze do boční sítě. V závěru poločasu pak mohl skórovat Trochta, který si pohrál s obranou domácích, před prázdnou bránou však mířil pouze do tyče. Hovězí mohlo alespoň snížil Kostkou, ale neuspěl. Druhý poločas začal dalšími nevyužitými šancemi Brumova. Hovězí mohlo snížit v 72. minutě, kdy si Zádilský vypracoval hned dvě jasné příležitosti, Výpušťák byl proti. Čtvrt hodiny před koncem Zvoníček dostal od Naňáka perfektní příhru a přes padajícího brankáře zakončil do sítě – 0:4. Branky: 13. a 23. Ritter, 18. Macháč, 75. Zvoníček. Rozhodčí: Chlevišťan – Zubek, Žniva. Brumov B: Vypušťák – Janáč, Dorňák, Kiačik – Macháč, Řehák D., Zvoníček, Trochta – Ritter, Naňák. Střídal: Vobořil. Trenér: M. Vaněk.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – P. LHOTA 2:3 (2:2)

Lépe začala rezerva Meziříčí a ve 12. minutě L. Horák skvěle vystřelil, ale brankář hostů střelu vyrazil přímo ke střelci. Horák ale nezazmatkoval a míč přihrál pod sebe Výmolovi, který skóroval do prázdné branky – 1:0. V 17. minutě se Výmola protáhl po levém křídle a na přední tyč předložil Orságovi loženku – 2:0. Hosté zahrozili poprvé ve 20. minutě, ale Petrnek dorážku zlikvidoval. V domácích řadách došlo k uspokojení a Podkopná Lhota začala zlobit. V 31. minutě skončila za Petrnkovými zády tečovaná střela, domácí brankář byl v protipohybu a neměl šanci zasáhnout – 2:1. Ve 43. minutě bylo vyrovnáno, když Petrnek nešel důrazně a rozhodně do centrovaného míče ze standardní situace – 2:2. Ze studené sprchy se domácí nevzpamatovali ani po přestávce. V 72. minutě šlo podle domácích o ofsajd, byť po pěkné kombinační akci, rozhodující branka nakonec platila – 2:3. Závěrečný nápor domácí rezervy byl otupen vyloučením Michala Navrátila v 75. minutě po dvou žlutých kartách a vedl jen k několika rohům a nastřelenému břevnu a tyči. Branky: 12. Výmola, 17. Orság – Elšík 2, Holeňák. Rozhodčí: Zubek – Škrobák, Chlevišťan. Podkopná Lhota: Valčík – Čunek, Psota, Staněk, Holeňák, Mahďák, Elšík, Rudolf, Bořuta, Hrdlička, Nedavaška, Minařík, Srovnal, Nevrlka.

ŠTÍTNÁ N. VL. – SK VIZOVICE 3:3 (2:1)

Domácí začali výborně a v úvodu si vytvořili tři vyložené šance během pěti minut. Jenže poté podnikli hosté rychlý brejk a Laciga už věděl, co s míčem. Domácí to však nepoložilo a stále dobývali hostující branku. Vyrovnat se jim podařilo po velké chybě hostujícího stopera Valenty a unikající Vaculík s přehledem zakončil. Do poločasu ještě stihli přidat další branku po krásné kombinaci Kořénkem. V druhé půli domácí opět tlačili, to ale hrálo do karet hostům, kteří podnikali rychlé brejky do rozhozené obrany. Hosté toho dokázali využít a dvěma brankami Lacigou a Machačem otočili skóre. A to ještě Velev neproměnil dva samostatné úniky. Domácí byli nakonec rádi za remízu, kterou vybojovali brankou v 88. minutě Zvonkem, který uklidil vyražený míč brankářem Vizovic do sítě. Branky: 19. Vaculík T., 32. Kořenek, 88. Zvonek – 8. a 58. Laciga, 76. Machač. Rozhodčí: Schmidt, 150 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Machuča, Kořenek (86. Zvonek), Šanta – Šuráň, Hnaníček, Soja, Chovančík – Vaculík T., Holba (86. Liška). SK Vizovice: Pavelka – Kolařík (86. Hlava),Va­lenta, Polách, Novák – Dvořák – Dubec, Laciga, Zícha (61. Machač), Drga – Velev. Trenér: P. Polášek.

VAL. KLOBOUKY – NEDAŠOV 5:2 (3:1)

Již v 7. minutě centroval z pravé strany Kocourek a Smolka hlavou otevřel skóre. V 18. minutě si postavil míč Kachlík a během přímého kopu si vzpomněl na mladá léta – 2:0. Hned o minutu později odpověděli hosté dorážkou Šenkeříka. V polovině prvního dějství uvolnil Trnavský Smolíka, který bez problémů zavěsil – 3:1. Pět minut před přestávkou napřáhl Šimáček a z velkého vápna těsně minul levou tyč. V 52. minutě Klobouky zahrály signál z přímého kopu, Ptáček posunul doprava Šimáčkovi, který centrem našel Smolkovu hlavu. V 54. minutě zahrozili i hosté, ale Šuráň těsně minul. V 66. minutě fauloval Bělaška hostujícího útočníka ve vápně a Alois Fojtík z penalty vykřesal naději. O čtyři minuty později dokonce Josef Fojtík hlavou orazítkoval tyč. Jenže tři minuty před koncem Šimáček po samostatné akci přehodil brankáře a pečetil konečný výsledek. Branky: 7. a 52. Smolka, 18. Kachlík, 2. Smolík, 87. Šimáček – 19. Šenkeřík, 66. Fojtík A. Rozhodčí: Mikoška – Malota, Novák. Valašské Klobouky: Kovařík – Častulík, Trnavský, Kachlík, Smolík, Šimáček, Kocourek (74. Novák), Ptáček, Smolka (88. Sáblík), Bělaška, Trojáček. Nedašov: Olša – Fojtík Josef, Novák M., Marek (46. Talčík), Fojtík R. (46. Novák P.), Fojtík A., Zicha, Šenkeřík, Fojtík Jiří, Šuráň, Fojtík Jakub.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hutisko – Podlesí 2:3 Mikulenka 2 – Křižan, Košut, Zetek, Juřinka – Zubří 2:0 nehl., Vidče – Dol. Bečva 2:2 Drda, Kramoliš – Paprskář, Vojkůvka J.

1. Brumov B 3 2 1 0 9:4 7
2. Štítná n. Vl. 3 2 1 0 10:6 7
3. Val. Meziříčí B 3 2 0 1 10:6 6
4. Juřinka 3 2 0 1 8:5 6
5. Podlesí 3 2 0 1 8:7 6
6. SK Vizovice 3 1 1 1 10:10 4
7. Podkop. Lhota 3 1 1 1 6:6 4
8. Dol. Bečva 3 1 1 1 6:7 4