Komentáře k zápasům 20.kola -I.A třída sk.A - Valašský deník

9. 5. 2012

Jánošíci z Vidče rozdávají body ve velkém

Fotbalisté Hutiska-Solance (bílé dresy) doma porazili Hovězí 2:0.

Fotbalisté Hutiska-Solance (bílé dresy) doma porazili Hovězí 2:0. Autor: Deník/ Vladimír Štěpán

včera 19:53

Valašsko – Hutisko si přeložilo kvůli pouti své utkání na sobotu a bylo lepším celkem. Jinak se kolo, kde se střetli vzájemně zástupci našeho regionu, přineslo několik překvapení. To největší se zrodilo na Sahaře ve Vidči.

1. A TŘÍDA

VIDČE – JUŘINKA 0:3 (0:2)

Vidče pokračuje ve výprodeji bodů potřebným. Juřinka opět potvrdila, že utkání venku sedí jejím rychlostním hráčům daleko lépe než ta domácí. Hosté po větru dokonale využili svých předností a ovládli první poločas. Ve 25. minutě si na Vaňkův pěkný centr naběhl Kocián a přesnou hlavičkou překonal Petruželu – 0:1. Ve 35. minutě se na hranici pokutového území uvolnil Žilinský a perfektním obstřelem pokořil domácího brankáře podruhé – 0:2. Vidče se prezentovalo jen několika rohy a střelami mimo Pospěchovu svatyni. Po přestávce se hra domácích zlepšila. Juřinka se ale zaměřila na osobní bránění Kramoliše, který v 55. minutě neproměnil svou jedinou šanci v utkání a o pět minut později střídal se zraněným kotníkem. V 75. minutě mohl zadělat na dramatický závěr po centru Pavla Drdy Marák, ale hlavou těsně minul. V 85. minutě zahrával Pavel Drda rohový kop, po závaru ale Vladimír Urban nepropálil z pěti metrů hradbu bránících těl. Hosté byli v koncovce stoprocentní. V 90. minutě si na přihrávku Škařupy naběhl Burda a špičkou posunul míč potřetí do Petruželovy branky – 0:3.

BRANKY: 25. Kocián, 35. Žilinský, 90. Burda

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špurek – Pavel Drda, Nerad (75. Jurča), Dobeš, Petr Urban (79. Křenek) – Kramoliš (60. Vašut), Vala.

JUŘINKA: Pospěch – Šnajdr, Štěpán, Paťava, Vaněk – Kocián, Vadel, Škařupa, Burda – Žilinský, Jiří Šindelek.

HUTISKO – HOVĚZÍ 2:0 (0:0)

Domácí v posledních zápasech nehrají v pohodě a také první poločas to potvrdil. Začali sice aktivně, napadali soupeře a již v 5. minutě byli blízko gólu. Na centr Koláčka si naběhl Robin Křenek, ale hlavičkoval vedle. O osm minut později vyslal Robin Křenek mezi obránce Škopka, ten ale mířil nad. Po čtvrthodině hosté vylezli ze zákopů a málem udeřili. K trestnému kopu se postavil Kovář, jeho technická střela jen lízala šibenici. Ve 25. minutě dali domácí gól, ale padl v době, kdy pomezní Skalický signalizoval ofsajd. Ve 33. minutě podniklo Hovězí další brejk, Kovář udělal i kličku brankáři, ale obránci stačili odvrátit na roh. Těsně před přestávkou kopal domácí Petr trestný kop, Koňařík skvěle vyrazil. Ve 47. minutě vychytal Koňařík Kaloda. O minutu později přišla první pouťová radost pro Hutisko. Trefil se Robin Křenek. Do gólové šance ho vyslal přesnou přihrávkou Blaževič, domácí střelec si dovolil kličku na vybíhajícího Koňaříka – 1:0. Na druhé straně zkoušel vyrovnat Zdeněk Kostka, který našel skulinku ve zdi, mladý brankář Sekyra však hbitým skokem k tyči situaci zachránil. Poté mohl do samostatného úniku po přihrávce Štrbíka Kovář, obrana Hutiska jej však dokázala z nebezpečné pozice vykrýt a tak v 64. minutě přišla pojistka vedení Hutiska. Po rychlém přechodu do útoku našel Kalod zcela nehlídaného Macíčka, který před odkrytou branou hostí neměl těžkou práci – 2:0. Hovězí již nenašlo síly na odpor a mohlo inkasovat další branky. V 74. minutě nedal David Mikulenka, v 81. minutě se neprosadil zblízka Robin Křenek a zápas uzavřela šance Jaroslava Koláčka v 86. minutě.

BRANKY: 48. Robin Křenek, 64. Macíček.

HUTISKO: Sekyra – Vašek (70. Josef Koláček), Petr, Macíček, Roman Křenek  – Jaroslav Koláček, Robin Křenek, Abík – Škopek – Blaževič (59. David Mikulenka), Kalod (85. Fiurášek).

HOVĚZÍ: Koňařík – Kučera R., Kocurek (71. Hromada D.), Kostka R., Kučera M. – Blaha (62. Juřica), Štrbík K. st., Zádilský, Zámečník (67. Hromada M.), Kostka Z. – Kovář.

D. BEČVA – ZUBŘÍ 0:2 (0:1)

Dolní Bečvě nebylo nic platné kvantum šancí, které si proti Zubří vypracovala. Její hráči je řešili nefotbalově a navíc v hostující brance čaroval Barabáš. V 15. minutě vytáhl hostující brankář zázračně hlavičku Josefa Vojkůvky ze vzdálenosti pokutového kopu. Zubří bylo velmi efektivní. Ve 24. minutě skórovalo z první vážné akce, kdy tečovaná střela Libora Raždíka skončila za zády bezmocného Aleše Jurajdy – 0:1. Domácí vystupňovali svůj tlak ve druhém poločase na nejvyšší obrátky. V 50. minutě unikal sám na Barabáše Paprskář, ale opět vyšla jako vítěz z tohoto souboje hostující opora.

V 55. minutě předvedl typickou valašskou kosu hostující obránce Tichý a po faulu na unikajícího Josefa Vojkůvku viděl červenou kartu. V přesilovce se hosté zaměřili na ubránění svého hubeného náskoku. V 58. minutě přežilo Zubří gólovou hlavičku Vaška. V 82. minutě fauloval netakticky Martinát na brankové čáře Libora Raždíka a navrátilec do sestavy Robert Jurajda upravil z pokutového kopu na 0:2. Nervózní závěr přinesl kohoutí zápasy mezi Adamcem a Liborem Raždíkem. Hostující záložník fauloval domácího stopera, ten to nevydržel a oplácel. Oba rohovníci šli pod sprchy. Na konečné skóre vyhecovaného zápasu to nemělo vliv.

BRANKY: 24. Libor Raždík, 82. Robert Jurajda.

D. BEČVA: Aleš Jurajda – Martinát (83. Radek Růčka), Adamec, Jurečka, Skalík – Petr Vojkůvka (46. Kozák), Vašek, Adam Růčka, Vladislav Šena – Josef Vojkůvka, Paprskář.

ZUBŘÍ: Barabáš – Polách, Tichý, Jiří Raždík, Václav Frňka – Pavlíček, Ivo Roman, Libor Raždík, Robert Jurajda – Jasoněk, Krupa.

Další výsledky: Vizovice – Brumov B 2:0, Lukov – Podkop. Lhota 1:1, Slavičín B – Štítná n. Vl. 1:1, Val. Klobouky – Vlachovice 0:1.

1. Hutisko 20 13 3 4 45:23 42
2. Vidče 19 13 1 5 38:19 40
3. Vlachovice 20 11 4 5 39:28 37
4. Štítná n. Vl. 20 10 3 7 39:37 33
5. Hovězí 20 8 3 9 38:35 27
6. Dol. Bečva 20 9 0 11 42:49 27
7. Val. Klobouky 20 7 6 7 23:30 27
8. SK Vizovice 20 7 5 8 33:31 26