Komentáře k zápasům 19.kola -I.A třída sk.A - Zlínský deník

3. 5. 2012

SKUPINA A

BRUMOV B – HOVĚZÍ 4:1 (2:0)

Brumov byl po celý zápas lepší, jelikož Hovězí si vypracovalo pouze dvě šance v první půli.Po přestávce již bylo bezzubé. Brumov se dostal do vedení ve 33. minutě Filem, které o čtyři minuty později navýšil Pagáč. Hned po přestávce přidal třetí trefu Macků a bylo prakticky rozhodnuto. Po hodině hry sice snížil Šrámek, ale čtvrtý hřebíček do rakve Hovězí přibil Beňo. Na posledních pět minut nastoupil na hrotu útoku dokonce náhradní brankář Vypušťák, jelikož Brumov neměl k dispozici další hráče kvůli kartám a zraněním. Branky: 33. Filo, 37. Pagáč, 48. Macků, 73. Beňo – 61. Šrámek. Rozhodčí: Bělunek – Mičkal, Zubek. Brumov B: Kubín – Šindler, Macků, Janáč, Vobořil, Filo, Beňo, Zvoníček, Pagáč, Neťuka, Macháč. Střídali: Lysák, Vypušťák. Trenér: M. Vaněk.

VLACHOVICE – HOVĚZÍ 4:1 (4:0)

Vlachovice s pěti dorostenci v základní sestavě vstoupily do utkání bez respektu a aktivně. V 18. minutě střela Šimoníka skončila ještě vedle, ale o devět minut později tentýž hráč využil zaváhání soupeře a otevřel skóre. O dvě minuty později domácí již vedli 2:0, když po rohu hlavou zvýšil Hodulík. Poté měl dvě šance hostující Kalod, jednou výborně zasáhl gólman Bodlák, podruhé jeho hlavička šla mimo. Závěr první půle byl opět v režii domácích. V 41. minutě po příhře Horáčka D. Vavrys dával na 3:0 a v poslední minutě první půle Míča počtvrté rozvlnil síť hostující branky. Po pauze již domácí kontrolovali průběh utkání. Pět minut před koncem hostující Blaževic z přímého kopu ještě kosmeticky upravil výsledek – 1:4. Branky: Šimoník, Vavrys, Hodulík, Miča – Blaževič. Rozhodčí: Mikoška, 100 diváků. Vlachovice: Bodlák – Horáček J., Kolouch, Hověžák, Hodulík, Váňa, Míča, Horáček D., Plšek, Šimoník, Vavrys. Střídání: Milch, Kupčík.

ŠTÍTNÁ N. VL. – VAL. KLOBOUKY 2:1 (1:1)

Hosté vstoupili do zápasu smolně, když po chybě Nikoléna v rozehrávce zatáhl v 9. minutě za ruční brzdu gólman Kovařík a Hnaníček penaltu proměnil. Z vedení se však Štítná dlouho neradovala. Po brejku a centru do vápna si domácí o čtyři minuty později srazili míč do vlastní sítě. Inkasovaný gól domácí na chvíli poznamenal a hosté měli více balon na svých kopačkách. Od 30. minuty se však domácí dostali do tempa a zahazovali jednu vyloženou šanci za druhou. Hosty však podržel výborný gólman Kovářík. Druhá půle opět začala tlakem domácích. Rozhodující okamžiky přišly během čtyř minut. Nejdříve po druhé žluté kartě byl vyloučen hostující Smolka, a poté se opět dostali domácí do vedení druhou trefou Hnaníčka.Poté již Štítná kontrolovala hru. Opět však neproměnila spoustu šancí, včetně další penalty. Nakonec v nastavení mohli hosté vyrovnat. Ale po standardní situaci domácí podržel brankář. Branky: 9. z pen. a 61. Hnaníček – 13. vlastní. ČK 57. Smolka. Rozhodčí: Zubek, 300 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Liška F., Kořenek, Machuča – Šuráň (88. Chovančík T.), Soja, Hnaníček, Chovančík V. (68. Liška J.) – Vaculík T., Babulík (51. Holba) Valašské Klobouky: Kovářík – Šuchma, Kováč, Nikolén, Martinek – Trojáček (82. Kudela), Kocourek, Smolka, Novák – Sáblík, Pechanec (38. Graclík).

P. LHOTA – SLAVIČÍN B 3:2 (1:1)

Slavičínští přijeli posílení o čtyři hráče sestavy divizního áčka a již ve 4. minutě domácí inkasovali, když centr Švacha poslal přesnou hlavičkou do sítě domácích Plšík. Podkopná Lhota si od 20. minuty začala vytvářet gólové situace. Vyrovnání přišlo však až ve 43. minutě, kdy po faulu hostujícího brankáře Tkalčíka proměnil penaltu Bořuta. Podkopná Lhota dokonale otočila výsledek v 61. minutě, kdy zakončil nechytatelnou střelou Čunek. Hosté zahrozili o pět minut později Mackem, ale gólman Valčík ho vychytal. Velké šance Lhoty zahodil Holeňák a Bořuta. Rozhodnutí přišlo v 72. minutě, kdy přímý kop domácích střelou do šibenice Tkalčíkovy branky poslal Bořuta. V 75. minutě mohl dát pojistku domácí Ročák, ale jeho nůžky skončily na břevně. Hosté se vrátili do zápasu pět minut před koncem, kdy chybu domácího brankáře potrestal Sochora, ale poté si Podkopná Lhota závěr pohlídala. Branky: Bořuta 2, Čunek – Elšík, Sochora. Rozhodčí: Schmidt, Dokoupil, Krajča, 150 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Videman, Staněk, Čunek, Hrdlička, Bořuta, Rudolf, Minařík, Holeňák, Ročák, Nevrlka, Bořuta, Bečica, Srovnal, Výmola. Slavičín B: Talčík – Frolo, Sochora, Švach, Elšík, Macek, Ocelík, Liška, Fojtík, Popela. Tománek, Dorůšek. Neuman.

JUŘINKA – LUKOV 0:0

Juřinka byla v první půli lepším týmem, ale brankář Jokl byl bezchybný. Navíc v 11. minutě po rohovém kopu zachraňoval Sedláček na brankové čáře. Hosté poprvé ohrozili soupeře ve 24. minutě, když po trestném kopu Brázdy sklepl Malota míč na T. Teplého a ten ze 20 metrů napálil míč k tyči, ale i domácí brankář byl ve střehu. Juřinka měla po celý zápas převahu, ale brankář Jokl byl nepřekonatelný a svými zákroky držel Lukov nad vodou. Hosté si největší šanci vypracovali v 77. minutě po pěkné kombinační akci, ale Malotův střelecký pokus z úhlu domácí brankář zlikvidoval. Utkání tak dospělo k bezbrankové remíze, kterou hosté vzhledem k průběhu museli brát všemi deseti. Rozhodčí: Polaštík – Novák, Olša. Lukov: Jokl – Brázda, Sedláček, Šimčík, Kovář (38. L. Vitovský), T. Teplý, M. Teplý. Šumšal, J. Drábek (64. Velikovský), Malota, Richter (70. Macík). Trenér: Richtr.

VIZOVICE – DOLNÍ BEČVA 5:3 (2:2)

Ve Vizovicích se hrál útočný fotbal z obou stran. Branky začaly padat po 25. minutách, kdy se nejdříve dvakrát prosadili hosté. Vizovice se však vrátily do zápasu a po pěti minutách bylo vyrovnáno. Ještě do přestávky mohl skóre dokonale otočit střelec Laciga, ale trefil jen tyč. Přesto se po pauze Vizovičtí dostali do vedení trefou Jurečky. I nadále se hrál na obě strany ofenzivní fotbal a hosté z jedné šance vyrovnali – 3:3. Oba týmy hrály na vítězství a rozhodující trefu dali domácí deset minut před koncem. Výhru potvrdily Vizovice ještě v závěru pátou trefou. Branky: 33. a 80. Laciga, 30. Kudrnáč, 49. Jurečka Vl., 88. Velev – 25. a 63. Vojkůvka J., 28. Jurečka D. Rozhodčí: Mikulášek – Vacula, Schnurmacher. SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Novák, Polách, Studeník (46. Machač) – Sviečka, Dvořák, Kudrnáč, Jurečka (76. Drga) – Laciga (89. Pšenčík), Velev. Trenér: Cahyna.