Komentáře k zápasům 18.kola -I.A třída sk.A - Zlínský deník

jako na Divokém západě. Drama a přestřelky

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Foto: Deník/Bianka Joglová

dnes 04:28

Region – Jako na dalekém Divokém západě to vypadalo o víkendu ve fotbalové I. A třídě. Nevídané věci se děly především v Brumově, kde tamní rezerva vedla už 3:0 nad Vlachovicemi, které však stačily vyrovnat a oba týmy byly velmi blízko výhry

Pět a více branek padlo také ve Štítné nad Vláří, Přílukách, Kvasicích a v Sadech v Uherském Hradišti, kde ke svým zápasům nastupuje Slovácko C. Dohromady střelci nasázeli ve 13 zápasech 42 branek, přitom hned dva skončily ve skupině A bez gólů.

SKUPINA A

BRUMOV B – VLACHOVICE 3:3 (3:2)

Rezerva Brumova vedla po dvou gólech Macháče a jednom gólu Fojtíka v 8. minutě již 3:0. Poté v 18. minutě ještě domácí netrefili prázdnou branku a ve stejné minutě Šimoník snížil a o sedm minut později přidal druhou trefu. Ve 36. minutě zápas jako na divokém západě pokračoval, když hostující Vavrys neproměnil penaltu. Vlachovice se však dočkaly po necelé hodině hry, když ze standardky z poloviny hřiště se hlavou prosadil Michl a vyrovnal. Posledních dvacet minut Brumov svého soupeře přehrával, dvakrát minul prázdnou branku a trefil břevno, ale střelecky se už nikdo neprosadil.

Branky: 3. Fojtík A, 5. a 8. Macháč – 18. a 25. Šimoník O., 58. Milch. Rozhodčí: Horehleď – Toman, Janča. Brumov B: Kubín – Miklas, Petrik, Trnavský, Macháč, Zvoníček, Fojtík, Neťuka, Filo (73. Janáč), Šindler, Ritter. Trenér: Vaněk.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – HOVĚZÍ 4:1 (2:0)

Od začátku zápasu až do jeho skončení měla míč pod kontrolou Štítná nad Vláří. Měla územní převahu, ale nemohla ji gólově vyjádřit. Podařilo se to až po půlhodině hry Vaculíkovi, který zakončoval do prázdné branky rychlou kombinaci. Poté se osmělili i hosté. Avšak vyloženou šanci neproměnili a hned z protiútoku inkasovali podruhé Šuráněm. Ještě v poslední minutě prvního poločasu měli hosté šanci, kterou opět zazdili. Také domácí v první půli další čtyři vyložené šance nedali. Po přestávce nastoupila Štítná opět aktivně a dvěma rychlými brankami Hnaníčka a Vaculíka rozhodla zápas a kontrolovala hru. Hostům se podařilo až v závěru alespoň zkorigovat skóre Šrámkem.

Branky: 32. a 54. Vaculík T., 37. Šuráň, 49. Hnaníček – 82. Šrámek. Rozhodčí: Janča, 150 diváků. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda – Babulík J. (74. Chovančík T.), Soja, Liška F. – Šuráň, Hnaníček, Liška J., Chovančík V. – Vaculík T. (81. Struhař), Holba (57. Babulík D.).

P. LHOTA – HUTISKO 1:1 (0:0)

Tradiční problém všech soupeřů v Trnavě u Slušovic. Malé hrbolaté hřiště a silný vítr. Hosté se v prvním poločase pokoušeli o střelbu, ale bez úspěchu. V 51. minutě zaváhal ve skrumáži na malém vápně Horák a míč skončil přímo na kopačce Minaříka, který ho uklidil k tyči – 1:0. V 57. minutě centroval Blaževič a Robin Křenek nezištně přeloboval brankáře – 1:1. V 63. minutě mohl vedení na hostující stranu strhnout Blaževič, ale podobně jako o deset minut později David Mikulenka minul z výhodné pozice branku.

Branky: 51. Minařík – 57. R. Křenek. Rozhodčí: Polaštík – Novák Jar., Ponížil.

JUŘINKA – VAL. KLOBOUKY 0:0

Domácí po senzačním vítězství v minulém kole v Hutisku začali aktivně a již ve 4. minutě pálil po brejku Šindelek nad. Ve 13. minutě Kocián sebral míč zkušenému Kozubíkovi a přihrávkou pod sebe namazal Šindelkovi. Ten se mohl brankáře zeptat: Kam to chceš? Jenže mířil nad branku. Podobná situace přišla ve 20. minutě, po rohu střílel v dobré šanci do nebe Škařupa. O minutu později hostům vyšel brejk a Novák namazal na malé vápno mladému Pechancovi. Ten ale neuvěřitelně promáchl. Záhy se vyznamenal domácí gólman Pospěch, když u tyče vyrazil gólovou hlavičku Smolky. Po půlhodině z úhlu pálil Burda, trefil jen boční síť. Druhý poločas nabídl podobný obrázek, Juřinka si jasnou šanci nevypracovala. V 58. minutě nadějně pronikl Kocián, ale jeho přihrávku pod sebe obránci uklidili do bezpečí. Neujala se ani střela Šnajdra z trestného kopu v 72. minutě. Po rohu naopak zahrozili hosté, ale Pospěch byl připravený. Závěrečný nápor domácích přinesl pouze závar před brankou, který hosté vyřešili odkopem na roh. Bod je pro Juřinku málo, byl to zápas o jedné brance, která ale nepadla.

Rozhodčí: Bernatík – Havránek, Schmid. Valašské Klobouky: Kovařík – Častulík, Kozubík, Kováč, Martínek – Novák, Nikolén, Kocourek, Graclík – Smolka, Pechanec.

ZUBŘÍ – SLAVIČÍN B 1:1 (1:1)

Ve 21. minutě se perfektně Ivo Roman uvolnil a nadvakrát dostal Zubří do vedení – 1:0. Další dvě obří šance po chybách hostující obrany neproměnil. Z úhlu mu chyběla při trefení odkryté branky nejen přesnost, ale také klid. Ve 40. minutě se po standardní situaci prosadili také hosté, když Frolo uklidil do sítě brankářem Barabášem vyražený míč. Hned po přestávce ve 47. minutě pokazil Pavlíček výhodné přečíslení s Ivo Romanem na jediného stopera hostí. Po hodině hry Roman prováhal výhodné zakončení a tím domácí definitivně urazili paní Štěstěnu v tomto utkání.

Branky: 21. Ivo Roman – 40. Frolo. Rozhodčí: Schmid – Havránek, Daněk. Slavičín B: Gregušák – Fojtík, Lukáš, Ocelík, Neuman, Šebák, Tománek, Sochora (35. Šala), Macek, Pekárek (85. Soukal), Frolo. Trenér: Dorúšek.

SK VIZOVICE – LUKOV 0:0

V okresním derby týmů z konce tabulky se hrálo o důležité body. Obě mužstva začala ze zajištěné obrany, i když domácí se přece jen více tlačili do útoku. Vizovice se v první půli v koncovce svých vypracovaných šancí dostaly jen k nastřelenému břevnu. I po přestávce hosté poctivě bránili a čekali na svoji šanci do rychlého brejku, ale ani oni svoji příležitost neproměnili. Vizovice se až do konce snažily o vítěznou branku, ale ta jim nebyla souzena a diváci se branky nedočkali.

Rozhodčí: Dokoupil – Zubek, Perutka. SK Vizovice: Pavelka – Studeník, Novák, Polách, Valenta – Sviečka, Dvořák, Kudrnáč, Kolařík (65. Haboň) – Velev, Laciga. Trenér: Cahyna. Lukov: Jokl – Sedláček, Teplý M., Velikovský, Malota (54. Macík), Drábek, Teplý T., Brázda, Richtr (88. Málek), Šimčík, Šumšal. Trenér: Richtr.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Dol. Bečva – Vidče 0:2 Urban V., Vašut.

1. Vidče 17 13 1 3 36:13 40
2. Hutisko 17 11 3 3 37:17 36
3. Štítná n. Vl. 17 9 2 6 34:30 29
4. Vlachovice 17 8 4 5 32:26 28
5. Hovězí 17 8 3 6 36:27 27
6. Dol. Bečva 17 8 0 9 35:40 24
7. Val. Klobouky 17 6 6 5 20:27 24