Komentáře k zápasům 17.kola I.A třída sk.A-8.4.2012

10. 4. 2012

Na Hutisku se zrodilo velikonoční překvapení

Fotbalisté Dolní Bečvy (bílé dresy) prohráli v Lukově 0:4.

Fotbalisté Dolní Bečvy (bílé dresy) prohráli v Lukově 0:4. Autor: Deník/ Martin Břenek

dnes 07:25

Valašsko – Vidče nemohl spasit nikdo jiný než Michal Kramoliš. Dolní Bečva totálně vyhořela v Lukově. Juřinka předvedla na Hutisku perfektní výkon.

1. A TŘÍDA

VIDČE – BRUMOV B 1:0 (0:0)

Vidče po Lukovu zvládlo i druhý domácí zápas po sobě. Tentokrát to bylo s notnou dávkou štěstí. Hosté sice postrádali v prvním poločase finální přihrávku, byli však pohyblivějším celkem. Domácí trpělivě čekali na šanci a ta přišla ve 20. minutě. Michal Kramoliš zatřásl z přímého kopu hostujícím břevnem. Rozhodující moment utkání přišel v 55. minutě a byl docela kuriózní. Milan Drda spíše zamýšlel odkop než přímé ohrožení branky. Z dlouhého nákopu byl hostující brankář natolik překvapen, že vyrazil míč pouze na břevno a od něho k nohám Michala Kramoliše. Ten se v podobných situacích nemýlí, zaznamenal svou čtvrtou jarní branku a tentokrát čistě vítěznou – 1:0. Hosté bojovali, po zbytek utkání několikrát prověřili Petruželu. Ten ale chytal v naprostém klidu a uhájil do poslední minuty utkání čisté konto.

BRANKA: 55. Michal Kramoliš.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Vladimír Urban, Marák, Špurek – Pavel Drda, Dobeš, Lukáš Frňka (74. Křenek), Petr Urban – Michal Kramoliš, Vašut (80. Lukáš Vala).

LUKOV – D. BEČVA 4:0 (3:0)

Lukov si po porážce ve Vidči spravil chuť na dalším našem valašském zástupci. Dolní Bečva měla den blbec a hrubými chybami se připravila o možný bodový zisk. V 15. minutě zahrál Radek Maléř malou domů brankáři Jurajdovi, ten míč na hrbolatém hřišti minul – 1:0. Ve 22. minutě minul míč při odkopu Radek Maléř a domácí hráč v samostatném úniku na Jurajdu nezaváhal – 2:0. Ve 29. minutě trefili domácí z přímého kopu tyč, míč se následně odrazil od zad dezorientovaného Jurajdy k domácímu hráči, a ten ho uklidil do branky – 3:0. Zápas by nebyl rozhodnut, kdyby v následných minutách nepředvedli hosté totální střeleckou impotenci. Branku by nedali snad ani do rána. Petr Vojkůvka zcela sám zvolil z pěti metrů slabou střelu a nechal tak pouze vyniknout domácího brankáře. Adamec hlavičkoval ze dvou metrů na odkrytou branku, ale opět bez brankového efektu. A tak domácí z ojedinělé akce druhého poločasu uzavřeli čtvrtou brankou do otevřené hostující obrany střelecký účet – 4:0. Dolní Bečva umřela na chyby.

BRANKY: 15. a 22. Malota, 29. Brázda, 70. Jokl.

D. BEČVA: Aleš Jurajda – Martinát, Radek Maléř (46. Stavinoha), Skalík, Adamec – Josef Vojkůvka, Vladislav Šena, Adam Růčka, Filka – Paprskář, Petr Vojkůvka.

HUTISKO – JUŘINKA 1:2 (0:1)

Překvapení kola se urodilo na Hutisku. Zachraňující se Juřinka po zásluze pokořila kandidáta postupu. V prvním poločase měli hosté jasně více ze hry. V záložní řadě se lámal chleba, dvojice Kocián, Škařupa přehrávala domácí Škopka s Blaževičem. V 8. minutě zblokoval chybující Abík Kociánovu střelu, která měla gólové parametry. V 9. minutě mohl po faulu Vadela na Blaževiče srovnat z přímého kopu z dobré palebné pozice Kalod, ale neuspěl. A pak kralovali na hřišti hosté. V 11. minutě se dožadovali neoprávněně penalty po hře rukou, ale ve 12. minutě předvedl krásný obstřel Škařupa. Horák se jen ohlédl, jak míjí míč jeho levou tyč. Ve 21. minutě rozebrali Škařupa s Kociánem domácí obranu, kde vznikl chaos. Vše skončilo šancí Kociána, kterou zlikvidoval Horák. Dorážejícího Jiřího Šindelka zablokoval obětavě Vašek. Domácí se ne a ne probudit. Hned o minutu později dostali hosté výhodu po žlutém faulu Kaši, Horák opět z boku vychytal Kociána. Z následného rohu domácí brankář zkameněl po hlavičce Šindelka. Hosté opět gól nedali. Ve 28. minutě prováhal z odraženého míče zakončení levou Šindelek. Až po půlhodině se řítil do šance důrazný Vašek, ale pozičně ho vytlačil Šnajdr. Ve 33. minutě uklouzl Petr, Horák opět držel akcie Hutiska proti Kociánovi. Fotbalová spravedlnost nebyla slepá v 37. minutě, kdy se po kombinační akci trefil nádherně po zemi k tyči z hranice pokutového území Šnajdr – 0:1. Jedinou fotbalovou akci předvedli domácí ve 40. minutě. Blaževič uvolnil uličkou Škopka, ale jeho zakončení přímo do koše vybíhajícího Pospěcha bylo ledabylé. Po přestávce se hra vyrovnala. V 51. minutě hlavičkoval nedůrazně Vaněk, tato šance mohla skončit brankou. V 55. minutě domácí zničehonic srovnali. Na roh Blaževiče si nejvýše vyskočil nikým neatakován Macíček – 1:1. V 70. minutě minul odkrytou branku Žilinský. Do šance ho pustila benevolence asistenta rozhodčího, který přehlédl jasné ofsajdové postavení. V 71. minutě likvidoval střílený centr Kociána před Šindelkem Horák. V 75. minutě mohli jít domácí dvakrát do vedení. Nejprve z úhlu střílel nedůrazně David Mikulenka, aby následně na centr Abíka nedosáhl takřka na brankové čáře Robin Křenek. V 78. minutě zapadl Kociánův tečovaný roh přímo za přední tyč Horákovy branky a hosté tak brali kuriózně, ale po zásluze tři body – 1:2. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení domácího Kaši po druhé žluté kartě v 86. minutě a těžké zranění domácího útočníka Kaloda. Poslední šanci prováhal v závěru střídající Varga.

BRANKY: 55. Macíček – 37. Šnajdr, 78. Kocián.

HUTISKO: Horák – Koláček, Petr, Kaša, Abík – Vašek, Škopek (46. David Mikulenka), Blaževič, Macíček – Kalod (77. Roman křenek), Robin Křenek.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Bartoň, Paťava, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Vadel (77. Martin Varga), Burda (88. Adam Koleček) – Žilinský, Jiří Šindelek.

HOVĚZÍ – P. LHOTA 1:1 (1:1)

Podkopná Lhota sází především na nakopávané balony a nejinak tomu bylo i na Hovězí. Prakticky každý míč směřovali hosté na vysokého Ročáka, který je pak sklepával svým spoluhráčům. To činilo Hověžanům nemalé problémy a souboje s tímto mladíkem se jim zejména v prvním poločase nedařilo vyhrávat. I tak se ovšem jako první prosadili právě domácí. Kanonýr Kovář ve čtyřiadvacáté minutě utkání vystihl přihrávku Lhocanského stopera a tváří v tvář Valčíkovi se nemýlil. Hosté se do první velké šance dostali zanedlouho. Srovnal ale v jasné šanci stav utkání nesrovnal. Trestat mohl Martin Hromada, jeho dělovka z přímého kopu ale rozezvonila pouze břevno, a tak se deset minut před koncem prvního poločasu radovali hosté, za které se po centru na první tyč trefil hlavou Mahďák. Druhý poločas se před brankou soupeře daleko více prosazovali hráči z Podkopné Lhoty. Ať už nebezpečné závary před Hučíkovou brankou pramenily z centrů nebo dlouhých autů, ke gólu nakonec nevedly. Hovězí naproti tomu vyčkávalo na brejky, které ovšem obrana hostů zachytávala již v zárodku. Oba týmy se v průběhu utkání dožadovaly pokutového kopu za údajnou ruku, trio Mikulášek, Minarčík, Michalec však utkání drželo pevně ve svých rukou.

BRANKY: 24. Kovář – 37. Mahďák. HOVĚZÍ: Hučík – Kučera M., Kocurek, Kostka R., Kučera R. – Juřica, Hromada D.(65. Blaha), Kostka Z., Hromada M.(83.Štrbík M.) – Kovář, Zádilský.

V. KLOBOUKY – ZUBŘÍ 1:1 (0:0)

Fotbalisté Zubří představili nového trenéra. První bod zvenku slaví se svým týmem navrátilec na lavičku Jan Pavlica starší. Novým kapitánem, který tým příkladně vedl, byl místo absentujícího Ivo Romana brankář Michal Barabáš. Do sestavy se dostal také teprve 16letý dorostenec Polách a rozhodně nezklamal. První poločas, to byla fotbalová nuda. Po přestávce dorazil fotbal. Barabáš měl dvakrát štěstí po nastřelených tyčích. Pak se hostující lavička zlobila na rozhodčí za neodpískaný faul na červenou kartu na Pavlíčka. Do vedení mohlo jít Zubří v 66. minutě, ale akci Libora Pavlíčka zakončil Pavlíček těsně vedle prázdné branky. V 87. minutě se efektně v pokutovém území obtočil kolem svého strážce Libor Raždík a domácí obránce ho fauloval. Nařízenou penaltu ani nadvakrát přes domácího brankáře neproměnil Václav Krupa, třetí dorážku uklidil do sítě Pavlíček – 0:1. Zubří mělo nakročeno ke třem bodům. Ve druhé minutě nastavení však po obrovském závaru před Barabášem domácí srovnali na konečných 1:1.

BRANKY: 90.+2. Kováč – 87. Pavlíček.

ZUBŘÍ: Barabáš – Šustáček, Berka, Tichý, Václav Frňka – Pavlíček, Libor Raždík, Mičkal, Polách (80. Jan Pavlica mladší) – Jasoněk, Krupa.

Další výsledky: Slavičín B – Vizovice 1:4, Vlachovice – Štítná n. Vl. 3:2.

1. Vidče 16 12 1 3 34:13 37
2. Hutisko 16 11 2 3 36:16 35
3. Hovězí 16 8 3 5 35:23 27
4. Vlachovice 16 8 3 5 29:23 27
5. Štítná n. Vl. 16 8 2 6 30:29 26