Komentáře k zápasům 16.kola -I.A třída sk.A - Zlínský deník

I. A třída: Kněžpole opět přebralo korunu od Chropyně

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

včera 12:57

Region – Královna podzimu I. A třídy skupiny B Chropyně hned na úvod jara zaváhala v bitvě prvních dvou celků s Kněžpolem a přenechala mu korunu pro vládkce soutěže. Cenný skalp v podobě výhry si odvezly i Příluky ze Žalkovic, když tři body trefil v závěru Daniel Frolek.

V áčku vyloupila Štítná nad Vláří Brumov, když uspěla nad tamní rezervou.

SKUPINA A

BRUMOV B – ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ 2:3 (1:1)

Na umělé brumovské trávě začali domácí lépe a po rohovém kopu se staronová posila z Nedašova Alois Fojtík nemýlil – 1:0. Jenže hned ve 23. minutě po dlouhém autu vyrovnal hostující Holba. Do konce poločasu byla Štítná lepší a vytvořila si dvě čisté šance. Po přestávce si vytvořil šance i Brumov, ale Vaculík všechny pokusy zlikvidoval. Naopak z jednoho protiútoku udeřil Liška. Po hodině hry se snažil skluzem vypíchnout Kolínek balon unikajícímu útočníkovi, ale stáhl jej k zemi a rozhodčí jej poslal předčasně pod sprchy. V 65. minutě po chybě obrany zvýšil na 3:1 hostující Kořenek. Štítná své vedení kontrolovala až do 87. minuty, kdy vykřesal naději Naňák, ale na vyrovnání Brumovu už nezbyl čas ani síly.

Branky: Fojtík A., Naňák P. – Holba, Liška, Kořenek. Rozhodčí: Kýr – Skalický, Dokoupil. Brumov B: Vypušťák – Petrik, Kolínek, Trnavský, Habanec, Řehák, Zvoníček, Fojtík A., Filo, Šindler, Ritter. Střídali: Naňák, Macháč. Trenér: Vaněk. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda, Kořenek, Šuráň, Babulík D., Soja, Holba, Machuča, Vaculík T., Babulík J., Chovančík. Střídali: Liška, Chovančík, Zvonek.

PODKOPNÁ LHOTA – VLACHOVICE 0:2 (0:0)

Úvod jarní sezony se Podkopné Lhotě nepovedl. V první půli měli domácí sice optickou převahu, ale hosté se skvělou obranou bez problému odolávali. Ve 20. minutě šel sám na brankáře Vlachovic domácí útočník Minařík, ale dobře nezakončil. Ve 36. minutě podržel Vlachovice brankář Bodlák, kdy vychytal výbornou střelu Holeňáka z přímého kopu. Hosté vyráželi k rychlým brejkům, ale vyloženou šanci neměli. Po přestávce byli hosté daleko nebezpečnější a hrozili z rychlých brejků. Podkopná Lhota nedokázala proměnit ani ty největší gólové šance. Bořuta nedokázal dorazit míč ani do prázdné branky Vlachovic, Ročák nastřelil břevno vlachovické branky a Minaříka vychytal výborný brankář Bodlák. Otřepané pořekadlo Nedáš – dostaneš se vyplnilo Vlachovicím v 68. minutě, kdy po rychlém brejku dobře zakončil Šimoník a poslal hosty do vedení. Podkopná Lhota se sice snažila o vyrovnání, ale v 80. minutě si dali domácí vlastní gól a zpečetili tím svou porážku.

Branky: Šimoník, vlastní. Rozhodčí: Skalický – Kýr, Dokoupil, 100 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Staněk, Videman, Psota, Čunek, Hrdlička, Bořuta, Minařík, Mahďák, Ročák, Holeňák, Srovnal, Tkáč, Nevrlka. Vlachovice: Bodlák – Horáček, Kolouch, Hlavička, Šuráň, Váňa, Míča, Hověžák, Horáček, Vavrys, Šimoník, Milch, Faldík, Kupčík.

VIZOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 1:1 (0:1)

Do prvního jarního utkání za aprílového počasí vstoupily lépe Valašské Klobouky, když se už v 5. minutě prosadil po rohovém kopu hlavou Nikolen. Celý první poločas pak probíhal za územní převahy fotbalistů Vizovic, ale brankově se už nic neurodilo. Hosté si i po přestávce udržovali těsné vedení. Pozorně bránili a čekali na svoji šanci v podobě rychlých protiútoků. V 68. minutě se přece jen prosadili domácí a po zásluze vyrovnali Lacigou na 1:1. Poté se obě mužstva snažila o vítěznou branku, hosté nastřelili břevno a domácím odepřeli branku rozhodčí podle Vizovických po podivném odpískání údajného ofsajdu.

Branky: 68. Laciga – 5. Nikolen. Rozhodčí: Bělunek – Holub, Mičkal. SK Vizovice: Pavelka – Sviečka, Polách, Novák, Valenta – Dvořák, Machač (50. Kolařík), Kudrnáč, Jurečka – Velev, Laciga. Trenér: Cahyna. Val. Klobouky: Kovařík – Kozubík, Nikolen, Šuchma, Martínek, Novák (Pechanec), Sáblík, Kocourek, Kováč, Smolka, Trojáček (85. Kudela). Trenér: Cintula.

D. BEČVA – SLAVIČÍN B 6:1 (1:1)

Perfektní utkání sehrála trojice Pavel Vašek, Vladislav Šena a Josef Vojkůvka. S jejich rychlostí a nápady si hosté neporadili. Ve 26. minutě váhal s odkopem Aleš Jurajda, důrazem hostujícího útočníka přišel o míč a pro Macka nebyl problém trefit prázdnou branku – 0:1. Domácím pomohla branka do šatny. Ve 45. minutě vyslal Šena do běhu Vaška, který namazal Josefu Vojkůvkovi – 1:1. V 53. minutě převážil misky vah na stranu Dolní Bečvy Vašek, který zakončil křídelní akci Josefa Vojkůvky – 2:1. V 65. minutě bylo rozhodnuto, když Šena předvedl dokonalou uličku na Paprskáře – 3:1. Na Martinu Paprskářovi se pak vyfauloval jeden z hostujících hráčů a oslabení hosté rezignovali. V 74. minutě proměnil Vašek penaltu nařízenou za faul na Josefa Vojkůvku – 4:1. O minutu později vyslal do úniku Vašek Šenu – 5:1. V 84. minutě si střelecký úspěch zopakoval Šena, tentokrát byl přesným asistentem Josef Vojkůvka – 6:1.

Branky: 45. Josef Vojkůvka, 53. a 74. Vašek, 65. Paprskář, 75. a 84. Vladislav Šena – 26. Macek. Rozhodčí: Žniva – Perutka, Rovenský.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka – Hovězí 2:4 Vilém, Burda – Kovář 2, Šrámek, Hromada D., Zubří – Hutisko 1:2 Jasoněk – Kalod, Petr.

VIDČE – LUKOV 4:2 (2:1)

Za chladného, větrného a deštivého počasí se bylo od začátku na co dívat. Nakonec se do vedení dostali Lukovští, když se ve 23. minutě Malota z 25 metrů trefil levačkou těsně pod spojnici břevna s tyčí, odkud vyhnal všechny přezimující pavouky. O dvě minuty později domácí po rohovém kopu skóre vyrovnali. I nadále se hrál otevřený fotbal, ale pro hosty skončila první půle nešťastně. Po trestném kopu z 25 metrů do šibenice odcházeli domácí na přestávku spokojenější. Hosté začali druhou půli aktivněji, ale v 50. minutě z výhody rohového kopu přišel po nepovedené přihrávce Drábka na T. Teplého brejk do otevřené obrany – 3:1. Hosté ale nesložili zbraně a i po inkasované brance byli lepším týmem. V 67. minutě zaslouženě snížili na jednobrankový rozdíl, když rohový kop přímo do sítě zatočil Brázda. Lukovští po této brance favorita přehrávali, vytvořili si tlak, ale ten k vyrovnání nevedl. Naopak tři minuty před koncem Lukovští inkasovali.

Branky: Kramoliš 3, Marák – Malota, Brázda. Rozhodčí: Filgas – Rovenský, Blažek. Lukov: J. Konečný – Brázda, L. Vitovský, Šimčík, Sedláček, Kovář (69. Velikovský), M. Teplý, T. Teplý, J. Drábek, Malota, Richtr. Trenér: Zdislav Richtr.

1. Hutisko 15 11 2 2 35:14 35
2. Vidče 15 11 1 3 33:13 34
3. Hověz í 15 8 2 5 34:22 26
4. Štítná n. Vl. 15 8 2 5 28:26 26
5. Vlachovice 15 7 3 5 26:21 24
6. Dol. Bečva 15 8 0 7 35:34 24
7. Val. Klobouky 15 6 4 5 19:26 22
8. Podkop. Lhota 15 5 4 6 22:24 19