Komentáře k zápasům 15.kola I.A třídy -Valašský deník

31. 3. 2014

1. A třída: Podlesí sebralo hozenou rukavici Vsetína

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) v prvním jarním utkání doma porazili Zubří 5:0. Autor: Lucie Kostková

dnes 17:04

Valašsko – Vsetín doma roli favorita nepotvrdil. Juřinka vykročila rázně za záchranou. Naopak Zubří a Dolní Bečva nebodovali. Podlesí využilo v Brumově přesilovku. Vidče se v Nedašově neprosadilo.

1. A TŘÍDA

VSETÍN – KELČ 1:1 (0:1)

Domácímu favoritovi se vstup do jara příliš nevydařil. První poločas diváky moc nenadchl. Úvod zápasu patřil domácím, kteří během pěti minut zahrávali tři rohové kopy, ovšem bez jakékoliv příležitosti. V další fázi zápasu měli mírně navrch, jejich snaha končila před pokutovým územím Kelče. První příležitost si domácí vytvořili až v 21. minutě, kdy na centr Kundery naběhl Hořelica, jeho hlavička skončila těsně vedle hostující branky. Hosté dali o sobě vědět poprvé ve 25. minutě, střela Kulicha se mezi tři tyče nevešla. O tři minuty později napřáhl z hranice pokutového území Hořelica, brankář Kiza se však překvapit nenechal. Probuzení nastalo v 39. minutě, kdy se z dobrých třiceti metrů odhodlal ke střele Lukáš Machač a jeho nepříliš silná rána skončila překvapivě za zády Sedláka – 0:1. Ihned po obrátce se dostal do velké šance vsetínský Surovec, technická střela skončila nad. Domácí očividně ožili a zatlačili hosty do defenzívy. Zlepšili pohyb, zpřesnili hru a začali svého soka přehrávat. V 62. minutě se naskytla možnost v podobě trestného kopu, jež zahrával Mucha, avšak trefil pouze zeď. V 69. minutě byl před hranicí trestného území sražen Válek, míč si tentokrát postavil Zgarba a krásnou střelou vymetl šibenici – 1:1. Kdo si však myslel, že tato branka vsetínské vyburcuje k náporu, byl určitě zklamán. Hosté hráli jednoduše, ve vzdušných soubojích domácí jasně přehrávali, a taky si vytvořili dvě střelecké možnosti, které naštěstí pro vsetínské neproměnili. S blížícím se koncem zápasu se vkrádala na domácí kopačky nervozita a v mužstvu se nenašel nikdo, kdo by vyzrál na kelčskou obranu. Ještě těsně před závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího Kostelníka naběhl na centrovaný míč domácí Válek, hlavičku však posadil těsně mimo.

BRANKY: 69. Zgarba – 39. Lukáš Machač.

VSETÍN: Sedlák – Kundera, Dulík, Zezulka, Doležel – Juřica (80. O. Lukáč), Zgarba, Starec (70. Fojtík), Surovec – Válek, Hořelica (46. Mucha). KELČ: Kiza – Novák, Pitrun, R. Pastrnek, Kulich – Machač L., Hegar, Hlavica, Machač J. – Minář, Topič.

JUŘINKA – VLACHOVICE 4:2 (3:1)

Juřinka vykročila za jarní záchranou důležitým vítězstvím. Již ve 3. minutě vybídl Klanica do brejku Žilinského, a ten nezaváhal – 1:0. Ve 12. minutě zahrál jeden z domácích obránců v pokutovém území rukou, ale Pospěch nařízený pokutový kop lapil. Hosté se přece jen vyrovnání dočkali po rohovém kopu z 16. minuty – 1:1. Ve 22. minutě strhla Juřinka vedení opět na svou stranu, když Žilinský vybojoval míč a našel Škařupu – 2:1. Ve 28. minutě našel přesným pasem Paťava Vaňka. Ten vydařenou akci ještě vyšperkoval na Šindelka, který se střelou k tyči nemýlil – 3:1. Hosté po přestávce přitvrdili, a to se jim v 59. minutě nevyplatilo, když jim byl po druhé žluté kartě vyloučen jeden z jejich hráčů. V 62. minutě však Vlachovice i v oslabení zápas zdramatizovaly. Po tečovaném přímém kopu to bylo již jen o branku – 3:2. A po vyrovnání z několika nebezpečných střel hosté opravdu sahali. Až v 90. minutě utekl obraně Vlachovic Žilinský a pohrál si i s vybíhajícím brankářem. Do prázdné branky vstřelil svou druhou branku v zápase a Juřinka se radovala z vítězství 4:2.

BRANKY JUŘINKY: 3. a 90. Žilinský, 22. Škařupa, 28. Šindelek.

JUŘINKA: Pospěch – Paťava (79. Roman Koleček), Klanica, Hromádka, Šnajdr – Vaněk, Vadel (68. Kocián), Žilinský, Škařupa – Varga, Šindelek.

P. LHOTA – D. BEČVA 1:0 (0:0)

Domácí se prezentovali jednoduchou nakopávanou. Hosté přijeli ve velmi oslabené sestavě, kdy ještě několik hráčů nastoupilo se sebezapřením. Rozhodující smolný moment pro hosty přišel v 60. minutě zápasu. Paprskář uvolnil Radka Růčku, ale ten i když si položil také vybíhajícího brankáře, nedokázal zakončit. Míč na brankové čáře vykopl jeden z domácích obránců. V 70. minutě propadl míč na malé vápno, kde si Einšpígl nerozuměl s obránci a Podkopná Lhota toho využila ke vstřelení vítězné branky. Hosté si bod za bojovnost zasloužili, ale bohužel pro ně v 90. minutě trefil po rohu Kozák hlavou břevno.

D. BEČVA: Einšpígl – Petr Vojkůvka, Jurečka, Skalík, Jaroslav Šena – Stavinoha, Maléř, Josef Vojkůvka, Trna – Paprskář, Radek Růčka. (Kozák, Kuběna).

NEDAŠOV – VIDČE 1:0 (1:0)

Vidče se v Nedašově neprosadilo a nakonec dohrávalo utkání bez vyloučeného Lukáše Valy. Domácí byli aktivnější, ale do jasných šancí se nedostávali. Jen ve 42. minutě dlouhý křižný centr přistál na hlavě nekrytého domácího hráče na zadní tyči – 1:0.

Ve druhém poločase se průměrný fotbal nezlepšil. Hosté jako by se nemohli probrat ze zimního spánku a zmohli se pouze na několik rohových kopů a následných závarů. Nedašov tak po Dolní Bečvě obral nejtěsnějším výsledkem dalšího valašského zástupce v 1. A třídě.

VIDČE: Petružela – Křenek, Vladimír Urban, Marák, Špurek – Pavel Drda, Petr Mičkal, Dalibor Nerad, Vaculín – Kramoliš, Vala. (Petr Nerad, Martinát).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – ZUBŘÍ 5:0 (2:0)

Hvězdou záchranářského duelu byl autor hattricku Michal Kundrát. Domácí soupeře, který přijel bez pěti hráčů základní sestavy, jasně přehráli. V 16. minutě se po centru Drápely prosadil Soukup – 1:0. Ve 22. minutě ukázali domácí svou přímočarost. Po kolmici Soukupa se prosadil poprvé pozdější střelec hattricku Michal Kundrát – 2:0. Po přestávce se obraz hry nezměnil a domácí rezerva dominovala. V 61. minutě našel Drápela pod sebe Malinu, který si dovolil kličku na Barabáše – 3:0. V 64. minutě si na další kolmici za obranu hostí naběhl Michal Kundrát – 4:0. V 80. minutě měli hosté jedinou šanci za celé utkání, kdy Viktor Frňka z úhlu Majera neprostřelil. V 83. minutě se k odraženému míči dostal Michal Kundrát a dokončil své střelecké galapředstavení – 5:0.

BRANKY: 22., 64. a 83. Michal Kundrát, 16. Soukup, 61. Malina.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Petr Václavík, Vančura, Brachánek, Švajda – Drápela, Malina, Černý, Michal Kundrát – Soukup, Kováč. (Střídali: Martin Václavík, Badošek). ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Pavlica, Tomáš Majer (46. Petr Majer) – Pavlíček, Jurajda (20. Martin Majer), Janíček, Libor Raždík – Jasoněk, Viktor Frňka.

BRUMOV B – PODLESÍ 0:3 (0:1)

První tutovku zápasu proměnil v 10. minutě hostující Zetek, když dostal míč do běhu a trefil se na zadní tyč – 0:1. V 15. minutě orazítkovali domácí z hlavičky břevno Michutovy branky. Vyrovnaný zápas přinesl do poločasu další zajímavé momenty. V 30. minutě hlavičkoval Radim Blažek v dobré pozici nad. Domácí rezerva měla hodně standardních situací, ale neprosadila se. V době největšího náporu domácích se jeden z jejich hráčů nechal v 60. minutě zbytečně vyloučit za oplácení a Podlesí přesilovky dokonale využilo. V 65. minutě sice zcela volný Stolař minul odkrytou branku, o dvě minuty později již udeřilo. Akci Košuta přetavil v uklidňující druhou branku Nosálek – 0:2. Podlesí již kontrolovalo zápas a gólový účet uzavřel v 73. minutě po přesné střele Dvorný na konečných 0:3.

BRANKY: 10. Zetek, 67. Nosálek, 73. Dvorný.

PODLESÍ: Michut – Adámek, Stolař, Petřvalský, Radim Blažek – Švec, Zetek, Křižan, Nosálek – Košut, Dvorný. (Střídali: Pernický, Holčák, Bělocký, Ciesla).

1. FK Vsetín 15 10 4 1 50:21 34
2. Podlesí 15 11 1 3 40:19 34
3. Podkop. Lhota 15 9 4 2 29:14 31
4. Štítná n. Vl. 15 8 2 5 34:26 26
5. Nedašov 15 6 4 5 27:24 22
6. Kelč 15 5 5 5 25:21 20