Komentáře k zápasům 14.kola A-mužstvo-Zlínský deník

9. 11. 2011
SKUPINA A

BRUMOV B – P. LHOTA 1:1 (0:0)

Fotbalisty Brumova na závěr podzimu postihla marodka. V zápase áčka se zranily opory rezervy Strnad s Řehákem, po dvaceti minutách bitvy s Podkopnou Lhotou musel střídat i Zvoníček s nataženým svalem. Diváci tak alespoň viděli bitvu dvou nejstarších stoperů I. A třídy brumovského Deklevy staršího a Videmana z Podkopné Lhoty. Hosté si narozdíl od soupeře vytvářeli šance, ale dlouho se nemohli prosadit. Brumov jen těžko ohrožoval gólmana Valčíka. Skóre se pohnulo až v 81. minutě, kdy Ročák hlavou otevřel skóre. Jenže v chvíli před koncem Straka za faul ve vápně vyrovnal.

Branky: 90. Straka – 81. Ročák. Rozhodčí: Dokoupil – Skalický, Poláček.

Brumov B: Vypušťák – Janáč, Dekleva, Ritter, Vaněk, Šindler, Zvoníček, Straka, Filo, Trnavský, Vlček. Střídali: Vobořil, Jakůbek. Trenér. M. Vaněk.

Podkopná Lhota: Valčík – Čunek, Psota, Staněk, Videman, Holeňák, Mahďák, Bořuta, Hrdlička, Ročák, Červenka. Střídali: Srovnal, Nevrlka.

JUŘINKA – ŠTÍTNÁ N. VL. 3:1 (0:1)

Juřinka otočila ve druhém poločase těžké utkání s kvalitním soupeřem a připsala si čtvrté vítězství v soutěži. Již ve 2. minutě mohl otevřít skóre Štěpán, ale v rozhodující chvíli nedosáhl na velmi kvalitní gólový centr. V 10. minutě se poprvé protáhl Holáň po nebezpečné střele hostí. O dvě minuty později zůstal před domácím brankářem neobsazený Kořenek a Štítná šla do vedení – 0:1. Juřinka se dostala pod tlak. Ve 27. minutě po rohovém kopu vykopávali domácí obránci z brankové čáry. O další dvě minuty později trefil Konvičný z přímého kopu tyč hostující branky a odstartoval honbu minimálně za vyrovnáním. Výsledkem do poločasu byly ale pouze střely Vaňka a Jiřího Šindelka, které těsně minuly svůj cíl. Po přestávce již domácí ovládli zápas a vyjádřili to brankově. V 50. minutě našel Kocián Škařupu, který obešel tři protihráče a vyrovnal – 1:1. V 66. minutě zvrátil skóre Punčochář a sedm minut před koncem si hostující obrana nešťastně srazila do sítě střelu Škařupy. Zápas nedohrál Štěpán, který třikrát spálil gólovou šanci a v 70. minutě byl vyloučen za oplácení. Branky: 50. a 83. Škařupa, 66. Pančochář – 12. Kořenek. Rozhodčí: Zubek – Kýr, Skalický. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda, Šuráň J. ml. (70. Kořenek M.), Kořenek D., Machuča – Šuráň J., Zvoníček, Hnaníček (90. Chovančík T.), Chovančík V. – Vaculík T., Liška.

ZUBŘÍ – VLACHOVICE 2:2 (0:0)

Domácím v prvním poločase svazovala nohy nutnost naplno bodovat. Hosté agresivním pojetím nepouštěli soupeře do šancí. Naopak ve 25. minutě skončil lob na brankáře Barabáše těsně vedle branky Zubří. Po hodině hry bylo lepší pojetí Vlachovic odměněno v podobě první branky. Stopeři domácích zůstali vystoupeni hluboko v poli a hostující Šuráň své sólo na Barabáše proměnil – 0:1. Inkasovaná branka Zubří probudila a domácí začali bojovat.

Drda loboval hostujícího brankáře těsně vedle, Jurajda se neprosadil efektní otočkou. V 70. minutě předvedl Robert Jurajda gólové sólo – 1:1. Zubří šlo za třemi body, ale přišlo netaktické vyběhnutí Barabáše a v 75. minutě šly Vlachovice zásluhou Vavryse opět do vedení – 1:2. Zubří střídalo a přineslo to ovoce. Střídající Lojkásek naservíroval míč na podnose Jiřímu Raždíkovi, který pronikl do pokutového území a nekompromisně vyrovnal. Zubří na víc nemělo.

Branky: 70. Jurajda, 83. Jiří Raždík – 25. Šuráň, 75. Vavrys. Rozhodčí: Filgas – Holub, Nevrla.

SK VIZOVICE – HOVĚZÍ 0:0

V prvním poločase se zápas odehrával většinou uprostřed hřiště bez výrazných střeleckých možností. K jediné vyložené situaci se propracovalo Hovězí, kterou ale neproměnilo. Do druhé půle nastoupily Vizovice daleko důsledněji a odhodlaněji. Přitlačily hosty před jejich branku a zahazovaly jednu šanci za druhou. A protože se do konce nepodařilo prosadit nikomu, zrodila se na konec podzimní sezony bezbranková remíza.

Rozhodčí: Bernatík – Šubík, Kozubík.

SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Novák, Polách, Studeník – Sviečka (68. Drga), Dvořák, Kolařík, Velev – Kudrnáč, Hlava (46. Jurečka). Trenér: Cahyna.

VIDČE – V. KLOBOUKY 6:0 (3:0)

Fotbalisté Vidče rychle zapomněli na prohraný klíčový souboj z posledního podzimního kola s Hutiskem a jarní předehrávku zvládli s bravurou. Hosté sice začali velmi aktivně a do 20. minuty se prezentovali jako technicky vyspělý tým. Jenže v 5. minutě si na trestný kop Pavla Drdy naskočil nejvýše Michal Kramoliš a otevřel hlavou skóre.

Hosty to neodradilo a do 13. minuty se dvakrát zapotil Petružela. V 13. minutě se podruhé po přesném centrovaném míči prosadil Michal Kramoliš – 2:0. Ve 20. minutě skončila hostující naděje na zvrat. Jeden z hráčů Klobouk šel po druhé žluté kartě pod sprchy a domácí jasně ovládli zápas. Ještě do poločasu ve 40. minutě se prosadil hlavou Vladimír Urban – 3:0. Druhý poločas byl jen o výši konečného skóre a domácí dalšími třemi góly nedali soupeři šanci. Hattrickem se blýskl domácí Kramoliš.

Branky: 5., 13. a 72. Kramoliš, 40. Urban, 69. Dobeš. Rozhodčí: Novák Jar. – Olša, Bělunek.

LUKOV – SLAVIČÍN B 0:0

Do první půle se domácí kouč rozhodl vsadit na zkušenost, takže mladí čekali na svou příležitost až v průběhu hry. Tento tah mu vyšel, jenže Lukov své šance nedokázal proměnit. Od začátku si domácí vytvořili mírnou převahu, ale ze hry si toho moc nevypracovali. Hosté ale několik akcí zastavili jen za cenu faulů a z toho pramenily velmi nebezpečné standardní situace.

Jenže bez výsledného efektu. Po přestávce se hosté zaměřili na zisk bodu, spolehlivě bránili a jen občas zahrozili rychlými kontry, které ale rovněž zůstaly nevyužity. Lukovští měli platonickou převahu, ale hře scházela myšlenka a moment překvapení. A tak s přibývajícím časem se hra dostala do podprůměru a utkání skončilo bezbrankovou remízou, se kterou byli hosté na rozdíl od Lukova spokojeni.

Rozhodčí: Dujíček – Prokop, Mitáček, 50 diváků.

Lukov: Jokl – Brázda, L. Vitovský (67. J. Drábek), Šimčík, M. Vitovský, M. Teplý, Kovář, Šumšal, Velikovský (52. Macík), T. Teplý, Malota. Trenér: Richtr.

Slavičín B: Talčík – Šebák, Lukáš, Švach, Neuman, Ocelík, Macek, Tománek, Remeš, Kulíšek, Fojtík. Střídali: Both, Frolo. Trenér: Dorúšek.

ZBÝVAJÍCÍ VÝSLEDEK:Dol. Bečva – Hutisko 0:4 Blaževič 4.

1. Hutisko 14 10 2 2 33:13 32
2. Vidče 14 10 1 3 29:11 31
3. Hovězí 14 7 2 5 30:20 23
4. Štítná n. Vl. 14 7 2 5 25:24 23