Komentáře k zápasům 13.kola -I.A třída sk.A -

9. 11. 2012

Jaroslav Šena rozstřílel rezervu Valmezu

Fotbalisté Podlesí (červenobílé dresy) doma prohráli s Pod. Lhotou 1:2.

Fotbalisté Podlesí (červenobílé dresy) doma prohráli s Pod. Lhotou 1:2. Autor: Tereza Zgabajová

5.11.2012 21:05

Valašsko – Vidče si veze z Klobouk cenný bod. Juřinka měla v Nedašově neúčinnou převahu. Valašské Meziříčí si veze z Dolní Bečvy další venkovní debakl. Zubří zvládlo důležitý zápas na jedničku. Stroj se jménem Podlesí se podruhé po sobě zadrhl.

1. A TŘÍDA

V. KLOBOUKY – VIDČE 1:1 (0:0)

Domácí měli po celý zápas herní převahu, ale hosté ze zajištěné obrany měli několik šanci, jak dokonce zvítězit. Tu první nedal z úniku Vala, sám před brankářem selhal. Domácí zahrozili těžkou střelou, kterou zpacifikoval s pomocí tyče Petružela. Po přestávce nedal další tutovku Vidče Vašut. V 65. minutě vypíchl váhajícímu obránci míč Vala, šel sám na brankáře, ale viděl ještě lépe postaveného Kramoliše, který míč uklidil do prázdné branky – 0:1. V 75. minutě se domácí trefili přesnou střelou z hranice pokutového území. Hosté nakonec bod z tohoto zápasu brali.

BRANKA: 65. Michal Kramoliš.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špůrek – Pavel Drda, Nerad, Fuksa, Vašut – Michal Kramoliš, Vala. (Střídali: Němec, Křenek).

NEDAŠOV – JUŘINKA 2:1 (1:0)

Kdyby v prvním poločase proměnil své tři obří šance hostující útočník Vavřík, mohla Juřinka na horké půdě v Nedašově myslet na body. Ve 42. minutě přišel trest, kdy na hraně ofsajdového postavení šel Nedašov do vedení – 1:0. Po přestávce a rohovém kopu dorazili domácí za Pospěcha míč podruhé – 2:1. Juřinka si poté vytvořila územní převahu, Výsledkem byla v 80. minutě branka Kociána, který si nejvýše vyskočil na centrovaný míč a hlavou zavěsil – 2:1. Více toho domácí obrana hostům nedovolila.

BRANKA: 80. Kocián.

JUŘINKA: Pospěch – Martin Šindelek, Martoň, Paťava, Šnajdr – Kocián, Škařupa, Vadel (20. Varga, 85. Chocholatý), Koleček (70. Vaněk) – Vavřík, Jiří Šindelek.

VIZOVICE – HUTISKO 2:1 (1:0)

Hutisko mělo v prvním poločase tři možnosti, jak jít do vedení. Škopek střelil břevno, Robin Křenek ani nadvakrát nepřekonal domácího brankáře. Jednou neupěl hlavičkou, podruhé prudkou střelou. V 37. minutě unikl po křídle Laciga a prostřelil Jakubíka – 1:0. Tlak hostí ve druhém poločase byl přerušen v 60. minutě, kdy se po brejku trefil do rozebrané obrany Velen – 2:0. V 73. minutě se po rohu krásně z voleje prosadil na zadní tyči Petr – 2:1. Poté šel na hrot stoper Macíček, aby vyhrával hlavičkové souboje. Hosté se již ale do žádné šance, která by mohla znamenat vyrovnání, nedostali.

BRANKY: 37. Laciga, 60. Velen – 73. Petr.

HUTISKO: Jakubík – Poruba, Petr, Macíček, Roman Křenek – Jaroslav Koláček, Josef Koláček starší, Robin Křenek, Abík – Škopek, David Mikulenka. (Střídali: Mašek, Michut, Kubáň).

D. BEČVA – VAL. MEZIŘÍČÍ B 5:1 (1:1)

Jaroslav Šena bavil fotbalového diváka na Dolní Bečvě a rezerva Meziříčí po Nedašově utrpěla další venkovní debakl.

Z branky se dokonce během zápasu poroučel rezignovaný Ivo Petrnek. V 5. minutě hlavou Jaroslav Šena nedal. V 7. minutě chyboval Jurajda a srazil si sám do branky centr Michala Kundráta – 0:1. V 15. minutě nemohl přesně zakončit tísněný Paprskář. V 17. minutě vysunul Josef Vojkůvka Paprskáře, ale Petrnek chytil. V 38. minutě hezky zpracoval přihrávku od Josefa Vojkůvky Vladislav Šena a trefil se přesně – 1:1. Ve 45. minutě šel sám na Petrnka Josef Vojkůvka, ale zbytečně přihrával do ofsajdu Jaroslavu Šenovi. Po přestávce spustili domácí gólový uragán.

V 59. minutě zafungovala bratrská spolupráce a po centru Vladislava se hlavou trefil Jaroslav Šena – 2:1. V 63. minutě se Jaroslav Šena trefil přesně po přečíslení – 3:1. V 68. minutě dokonal hattrick přesnou křižnou střelou – 4:1. V 70. minutě uzavřela krásný zápas vydařená akce, kterou vymysleli opět bratři Šenové a zakončil Josef Vojkůvka – 5:1.

BRANKY: 38. Vladislav Šena, 59., 63. a 68. Jaroslav Šena, 70. Josef Vojkůvka – 7. vlastní.

D. BEČVA: Jurajda – Filka (78. Martinát), Adamec, Stavinoha, Skalík – Trna (76. Radek Růčka), Jaroslav Šena (75. Petr Vojkůvka), Roman Maléř, Vladislav Šena – Josef Vojkůvka, Paprskář.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Petrnek – Kudělka, Brachánek, Škorňa, Michal Kundrát – Soukup, Malina, Fröhlich, Václavík – L. Horák, Vajgl. (Střídali: Novák, Tilšler, Drápala).

ZUBŘÍ – HOVĚZÍ 5:0 (5:0)

Zubří předvedlo v existenčním zápase poločas snů a ve druhém již nebylo o co hrát. V 16. minutě se trefil krásně levačkou k tyči po individuální akci Pavlíček – 1:0. Ve 20. minutě ukázal svou zkušenost Jurajda a zakroutil rohový kop přímo do branky – 2:0. V 30. minutě vysunul Jurajda Jasoňka, a ten z dvaceti metrů přeloboval vybíhající Kašpara – 3:0. V 32. minutě se k přímému kopu postavil Jurajda a vymetl šibenici hostující branky – 4:0. Rukavici přibalil hostům na cestu ve 40. minutě Pavlíček po akci Jurajdy s Jasoňkem. Po přestávce vsadili domácí na údržbu, hosté se k ohrožení Barabáše až na pár rohů nedostali.

BRANKY: 16. a 40. Pavlíček, 20. a 32. Jurajda, 30. Jasoněk.

ZUBŘÍ: Barabáš – Majer, Tichý, Jiří Raždík, Berka – Pavlíček, Jurajda, Libor Raždík (70. Lojkásek), Polách (80. Pavlica) – Jasoněk, Krupa.

HOVĚZÍ: Kašpar – Šimčík, Martin Kučea, Kostka, Radek Kučera – Martin Hromada, Daniel Hromada, Zámečník, Blaha – Šrámek, Juřica.

PODLESÍ – P. LHOTA 1:2 (0:1)

Domácím poslední podzimní zápas příliš nevyšel. Hosté měli jednoduchou taktiku a většinu míčů již od půlky nakopávali do šestnáctky. Jindy, když bylo potřeba, tak chytře zdržovali čas. Do vedení jdou v 18. minutě, centrovaný míč hráč prodlužuje za sebe a Bořuta přesnou střelou k zadní tyči otevírá skóre –0:1. Domácí mohli odpovědět ve 22. minutě, Košut přiťukl Adámkovi do běhu, ten ale zakončuje vedle. Jinak hra domácích postrádala nápad a žádnou větší šanci si v první půli nevytvořili. Na druhé straně hosté nevyužili dvě slibné šance. Ani ve druhé půli to ze strany domácích nebylo lepší, naopak do 60. minuty ještě více přibylo nepřesností. Další trest tak přišel v 56. minutě, po křídle se prodral Nevrlka, první střelu Michut vyráží, ale na hlavičku je už krátký – 0:2. Od tohoto momentu se hosté stáhli a domácí si začali vytvářet územní převahu. V 70. minutě jde volej Košuta těsně vedle, o pár minut později zakončuje nad Radim Blažek. V dalších několika šancích chybí domácím finální přihrávka. Snížení přichází v 75. minutě, centr Tydlačky si do vlastní sítě sráží hostující obránce – 1:2. Poté několik závarů hostující obrana odvrátila. Vyrovnat už domácí nestihli, přesto ale za sebou mají jako nováček výbornou podzimní část.

BRANKY: 75. vlastní – 18. Bořuta, 56. Nevrlka.

PODLESÍ: Michut – Stolář, Petřvalský, Radim Blažek, Křižan – Tydlačka, Pavel Blažek, Zetek, Švec – Adámek, Košut. (Střídali: Roman Holčák, Nosálek).

Další výsledek: Štítná n. Vl. – Brumov 3:0.

1. Podlesí 13 8 2 3 33:18 26
2. Val. Meziříčí B 13 8 2 3 33:30 26
3. Brumov B 13 8 1 4 28:21 25
4. SK Vizovice 13 7 2 4 40:23 23
5. Podkop. Lhota 12 7 1 4 20:14 22