Komentáře k zápasům 12.kola I.A třídy 26.10.2014 -Valašský deník

28. 10. 2014

Hrachovec byl po přestávce odpojen od dýchacích přístrojů

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (žluté dresy) doma prohráli s Podlesím 3:4 po penaltách. Autor: Lucie Kostková

včera 17:58

Valašsko – Vidče se potápí, Juřinka nikoliv. Ta se postarala o prvotřídní senzaci kola a vyhrála v Podkopné Lhotě. Zubří by potřebovalo zařízení na ragby. Derby ve Valašském Meziříčí bavilo diváky.

1. A TŘÍDA

VLACHOVICE – VIDČE 6:0 (5:0)

„Nad Vidči visí deka. Dostali jsme v prvním poločase mezi patnáctou a osmnáctou minutou tři branky a byli jsme tak do počtu. U třetí branky byl navíc za zmaření vyložené brankové příležitosti vyloučen Jaroslav Marák a kopala se penalta. Po přestávce domácí zvolnili tempo, přesto nám dali jednu branku. Vůbec jsme dnes nestačili, čeká nás boj o záchranu," hodnotil výsledkový i herní propadák sekretář Vidče Petr Jurča.

VIDČE: Marek Vala – Šichtář, Marák, Dalibor Nerad, Špůrek – Pavel Drda, Petr Mičkal, Vaculín, Petr Nerad – Křenek, Lukáš Vala. (Střídali: Fryšara, Petr Urban).

HRACHOVEC – VAL. PŘÍKAZY 1:5 (1:0)

„Příkazy byly po Slušovicích druhý´m nejlepším soupeřem, co tady u nás hrál. V prvním poločase jsme je drželi na uzdě, v tom druhém nás přejeli. Přitom jsme vedli po tradičním kladivu Vaculína. Příkazy však byly výborné a v čele s Juřicou nám daly ve druhém poločase pět branek," hodnotil domácí debakl trenér Hrachovce Dušan Janošek. Hostující brankář Valčík se zapotil v 9. minutě po hlavičce Vrány, ale kapituloval až v 11. minutě po hlavičce Vaculína. Hosté byli lepší na míči, ale v útoku se v prvním poločase neprosazovali. Po přestávce už to byla jiná káva. V 54. minutě centroval Juřica a Bartoš vyrovnal. A pak začal střelecky úřadovat pozdější autor hattricku Juřica. Podél Vajgla dostal hosty do vedení a jeho exhibici přerušil jen vlastním gólem Brázdil. Valašské Příkazy dokráčely k jasné výhře a potupily Hrachovec ve druhém poločase pětigólovou rukavicí. Domácí mohli jít do kontaktu jen za stavu 1:3, kdy selhal v zakončení střídající Šafář.

BRANKY: 11. Vaculín – 54. Bartoš, 62., 82. a 87. Juřica, 68. vlastní.

HRACHOVEC: Vladimír Vajgl – Brázdil, Vaculín, Varga, Martin Vajgl – Jan Vajgl, Jež, Volek, Orság – Vrána, Ondruch. (Střídali: Tvarůžek, Seidl, Šafář).

VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Dušan Polách, Vaculka, Strnad, Ptáček – Gargulák, Vobořil, Číž, Šenkeřík – Juřica, Bartoš. (Střídali: Valčík, Chovanec, Daniel Polách).

P. LHOTA – JUŘINKA 0:3 (0:3)

O senzaci kola se postarala Juřinka. Ta konečně pod novým trenérem Zdeňkem Veselým slavila vítězství. Do patnácté minuty zchladili hosté aktivní domácí třemi brankami, a to jim vlilo neskutečnou energii do žil. „Zápas byl sice za stálé převahy domácích, ale my jsme je dokonale překvapili třemi rychlými brankami. Byl to tvrdě hraný, ale korektní zápas. Musím kluky pochválit za zodpovědný a bojovný výkon. Skvěle nám zachytal Pospěch, který domácím lapil tři až čtyři jasné šance," hodnotil překvapivé body Zdeněk Veselý. Domácí favorit měl ve druhém poločase převahu, ale s přibývajícím časem se jeho snaha ztrácela jako pára nad hrncem.

BRANKY: 7. Vavřík, 11. Šindelek, 15. Türscherl. JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Hromádka, Štěpán, Šnajdr – Lukáš, Paťava, Škařupa, Šindelek – Türscherl, Vavřík. (Střídali: Grygařík, Chocholatý, Vaculín).

VAL. MEZIŘÍČÍ B – PODLESÍ 3:3 (2:3)

NA PENALTY 2:4

Divácky atraktivní derby přineslo v nedělním dopoledni zajímavý fotbal. Na brzkou branku Neubergera zareagoval stejně rychle vyrovnáním po přehození Majera Švec. Útočný fotbal přinesl gólovou smršť před závěrem poločasu. Po brejku vytěžilo Podlesí penaltu, kterou proměnil Bína. Když zvyšoval na 1:3 Stolař, nevypadalo to s domácími dobře. Ještě do poločasu však dostali také výhodu pokutového kopu a Michal Kundrát se podobně jako Bína nemýlil. Po přestávce měli domácí územní převahu, ale stačili již jen vyrovnat. A to měli i přesilovku, když se musel předčasně pod sprchy poroučet Adámek, který dostal druhou žlutou kartu za urážku diváka. Vyrovnávací branku vstřelil hlavou Neuberger. Nakonec se šlo na penalty a v nich se domácí dvakrát mýlili.

BRANKY: 3. a 65. Neuberger, 43. Michal Kundrát – 6. Švec, 34. Stolař, 37. Bína.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Majer – Gromus, Brachánek, Švajda, Novák – Koleček, Michal Kundrát, Martin Václavík, Tomáš Kundrát – Soukup, Neuberger. (Střídali: Štys, Jakub Výmola, Baroň).

PODLESÍ: Nosálek – Stolař, Petřvalský, Borák, Adámek – Švec, Křižan, Zetek, Vedral – Bína, Košut. (Střídali: Radim Blažek, Bělocký).

BRUMOV B – ZUBŘÍ 1:0 (1:0)

„Není moc co hodnotit. Na šance jsme vyhráli deset tři, ve druhém poločase jsme měli sedm jasných možností jak vyrovnat. Nedali jsme a nyní se nemůžeme tak vymlouvat na to, že jsme jedinou branku inkasovali z dvoumetrového ofsajdu, a že jsme měli po faulu na Filgase zahrávat pokutový kop," hodnotil těsně prohraný zápas trenér hostí Martin Nerád. Do patnácté minuty měli domácí drtivý tlak. Michal Barabáš dvě šance chytil, z třetí již padla branka. Zubří zápas vyrovnalo po půlhodině hry a do poločasu si vytvořilo tři jasné šance na vyrovnání. Dvakrát Drda a jednou Filgas, který byl zastaven faulem na hraně nařízení pokutového kopu, své možnosti ve vyrovnání nepřetavili. Po přestávce pokračoval ještě ve větší míře festival zuberských šancí. Zdeněk Filgas dlouho nebude chápat, jak ho domácí brankář vychytal ze dvou přímých kopů. Drda, Kamil Barabáš, ani svých šancí leknoucí se Berka nedokázali vyrovnat a po závěrečném hvizdu si hostující hráči mohli sypat popekl na hlavu.

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Petr Majer, Tichý, Berka, Pavlíček – Polách, Kamil Barabáš, Jiří Raždík, Krupa – Drda, Filgas. (Střídali: Jasoněk, Tomáš Majer).

Další výsledky: Štítná n. Vl. – Nedašov 4:2. Slušovice – Val. Klobouky 4:0.

1. Slušovice 12 8 1 1 2 28:12 27
2. Vlachovice 12 7 1 0 4 27:15 23
3. Brumov B 12 6 2 1 3 27:17 23
4. Štítná n. Vl. 12 6 2 1 3 20:11 23
5. Val. Klobouky 12 6 1 2 3 19:21 22
6. Podkop. Lhota 12 6 1 1 4 24:18 21