Komentáře k zápasům dohrávky 12.kola -I.A třída sk.A - Valašský deník

13. 11. 2012

Na Kaštýle viděli fanoušci skvělou přestřelku

Fotbalisté Juřinky (modré dresy) přivítali v sobotním odpoledni Valašské Klobouky. Obě mužstva se nakonec rozešly v tomto utkání smírně 3:3. Autor: DENÍK/Tereza Zgabajová

včera 20:11

Valašsko – Na závěr podzimu se střelci v neúplném kole dost činili. Vidče porazilo doma silnou Štítnou. Zubří vyšlo hlavně díky horšímu prvnímu poločasu naprázdno. Hutisko dostalo od Nedašova lekci z produktivity.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – VAL. KLOBOUKY 3:3 (1:1)

Juřinka vstupovala do posledního utkání podzimu jako mírný favorit, ale nakonec o tři body v poslední minutě zápasu přišla. Úvod zápasu byl velmi rušný. Ve 2. minutě skončila tečovaná střela Jiřího Šindelka v šibenici hostující branky – 1:0.

V 7. minutě zahrál nedovoleně rukou v pokutovém území Paťava. Hosté kopali první penaltu a nebyla to penalta poslední. Pospěch ji vyrazil na roh. Z něho inkasovala Juřinka po přesné hlavičce – 1:1. Jedinou gólovou šanci po zbytek poločasu měl domácí Vavřík, ale nedal.

Po přestávce se v 65. minutě po faulu Štěpána kopala druhá penalta, tentokrát byli hosté úspěšní – 1:2. Domácí pak zápas dokázali otočit. V 75. minutě centroval Vadel a míč díky větru skončil k překvapení všech v šibenici – 2:2. V 83. minutě byl na devatenácti metrech od branky faulován Štěpán a Kocián napálil přímý kop bezchybně – 3:2. V 90. minutě však domácí o vítězství přišli, když se kolem třech obránců šikovně obtočil hostující hráč a zajistil dělbu bodů – 3:3.

BRANKY: 2. Jiří Šindelek, 75. Vadel, 83. Kocián – 8. Kováč, 65. Trnavský, 90. Šimáček.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Paťava, Štěpán, Šnajdr – Kocián, Vadel (84. Burda), Škařupa, Jiří Šindelek (70. Adam Koleček) – Martin Šindelek, Vavřík (78. Petr Koleček).

VIDČE – ŠTÍTNÁ N. VL. 2:1 (0:0)

Domácí zakončili podzim hodně cenným vítězstvím. Do 20. minuty byli hosté lepším celkem a domácí musel při dvou gólových střelách podržet brankář Petružela. Poté se domácí probudili a Kramoliš poprvé zahrozil vedle. Zlepšený výkon si Vidče přeneslo do druhého poločasu. V 65. minutě se přesně k tyči trefil střídající Křenek – 1:0. V 80. minutě srovnal po rohu hostující kapitán Sloboda – 1:1. S odpovědí nečekali domácí dlouho. Hned po rozehrání se zprava postavil k trestnému kopu Pavel Drda a následného zmatku ve vápně využil zkušený Radek Mičkal ke vstřelení vítězné branky – 2:1.

BRANKY: 65. Křenek, 81. Radek Mičkal – 80. Sloboda.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špůrek – Pavel Drda, Fuksa, Nerad, Vala – Kramoliš, Radek Mičkal. (Střídali: Křenek, Olejník).

P. LHOTA – ZUBŘÍ 2:1 (2:0)

Hosté se nechali v prvním poločase otrávit spornými výroky rozhodčích a k tomu ještě dvakrát inkasovali. Slušný zápas nabral tempo ve 22. minutě, kdy se z nevýrazné akce dostali domácí do vedení 1:0. Ve 24. minutě šel sám na branku Jurajda, ale zakončil tak, že branku nedal a trefil ještě obránce vedle ní. Ve 40. minutě zahrávali domácí přímý kop a odražený míč skončil po nechytatelném voleji v Barabášově brance – 2:0. Po přestávce předvedlo Zubří kvalitnější výkon. Podkopná Lhota se dostala již pouze k jedné hlavičce. V 70. minutě centroval Libor Raždík a Krupa se trefil přesně hlavou k tyči – 2:1. V 88. minutě tentýž hráč odmítl export jednoho bodu, když z dvanácti metrů v dobré šanci minul branku, a tak Zubří odešlo na konec podzimu poraženo.

BRANKY: 22. Mahďák, 40. Nevrlka – 70. Krupa.

ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlica (72. Michal Majer), Tichý, Jiří Raždík, Petr Majer – Pavlíček, Jurajda, Libor Raždík, Polách – Krupa, Jasoněk.

HOVĚZÍ – D. BEČVA 4:4 (2:2)

Hovězí poprvé v sezoně nastřílelo víc než dvě branky, na výhru to ale nestačilo. Jako první šli v zápase do vedení hosté. Už v 6. minutě se trefil z úhlu osamocený Vladislav Šena – 0:1. Hovězí vyrovnalo za dvacet minut. Centr Juřici ještě Jurajda dokázal vyrazit, pouze však k dobíhajícímu Zámečníkovi, který přeloboval zbytek obrany Dolní Bečvy – 1:1. Netrvalo ani pět minut a domácí byli ve vedení. Hráči hostů nešikovně spadl míč na ruku a sudí nařídil pokutový kop, který Zámečník proměnil – 2:1. Hovězí však vedení do poločasu neudrželo. Po zákroku obránce Hovězí na dobíhajícího útočníka Bečvy byl nařízen další pokutový kop, který Jaroslav Šena proměnil – 2:2. Divák se na Kaštýle nemohl nudit. Oba týmy své branky spravedlivě rozdělili do obou poločasů a tak další čtyřbranková porce gólů byla k vidění i ve druhém poločase. V tom se podobně jako v tom první nejdříve trefili hosté, konkrétně Paprskář, který z 20 metrů obstřelil brankáře – 2:3. Za Hovězí srovnával Kocurek, jehož halfvolej po rohu byl výstavní – 3:3. Bečvu potřetí v utkání poslal do vedení Vladislav Šena, který svůj přímý kop z 35 metrů poslal skrz skrumáž před brankou přímo do sítě – 3:4. Za Hovězí pak po centru Hromady srovnal hlavou Zádilský – 4:4. V závěru mohl vedení strhnout Šrámek, ale chybu obránce nevyužil a z 15 metrů přestřelil.

BRANKY: 26. a 30. Zámečník, 69. Kocurek, 80. Zádilský – 6. a 76. Vladislav Šena, 40. Jaroslav Šena, 63. Paprskář.

HOVĚZÍ: Pončík – Kostka Z., Kostka R., Kocurek, Kučera M. – Juřica, Zámečník (73. Kučera R.), Blaha, Hromada M.(84.Berka) – Šrámek, Zádilský.

D. BEČVA: Jurajda – Filka, Skalík, Adamec, Kozák – Trna (46. Petr Vojkůvka), Jaroslav Šena, Roman Maléř (75. Radek Růčka), Vladislav Šena – Paprskář, Josef Vojkůvka.

HUTISKO – NEDAŠOV 0:3 (0:0)

Domácí měli jenom spoustu šanci bez gólového efektu. Kanonýr soutěže Alois Fojtík jim dal lekci z produktivity. V prvním poločase trefil David Mikulenka tyč. Robin Křenek po úniku z křídla trefil vybíhajícího brankáře. Po pěkné zasekávačce v 58. minutě taky brankáře nepřekonal a hosté z brejku poprvé trestali – 0:1. V 61. minutě vytvořili domácí závar a trefili ve zmatku před hostující brankou tyč, odražený míč poslal Roman Křenek místo do prázdné branky nad. V 78. minutě tak zažili přesnější hosté třetí radost v podání Šuráně, který se po standardní situaci trefil hlavou – 0:3. A bylo po zápase.

BRANKY: 58. a 70. Alois Fojtík, 78. Šuráň.

HUTISKO: Jakubík – Vašek, Petr, Macíček, Kubáň – Roman Křenek, Robin Křenek, Josef Koláček starší, Abík – David Mikulenka, Škopek. (Střídali: Michut, Kosef Koláček mladší, Fiurášek).