Komentáře k zápasům I.A.třídy 1.6.2014. Zlínský deník

I. A třída: Štítné nad Vláří stačilo v Nedašově k výhře devět hráčů

I.A třída: Mladcová – Bojkovice

I.A třída: Mladcová – Bojkovice Autor: DENÍK/Břenek Martin

2.6.2014 23:37

Region – Pouze devět hráčů stačilo Štítenským k vítězství v derby v Nedašově v rámci 24. kola I. A třídy. Zajímavé utkání bylo o víkendu k vidění i v Dolním Němčí, kde domácí devíti brankami rozdrtili poslední Ořechov.

SKUPINA A

NEDAŠOV – ŠTÍTNÁ N. VL. 0:1 (0:0)

V očekávaném derby přivítal Nedašov fotbalisty ze Štítné nad Vláří, která téměř celý zápas hrála v oslabení, když byl ve 13. minutě vyloučen Chovančík. Hosté ale předváděli v obranné činnosti skvělý výkon, se kterým si Nedašov nevěděl rady. Po hodině hry byl dokonce vyloučen štítenský Babulík a hosté museli dohrávat v devíti. I přesto měla Štítná více gólových příležitostí a tu ze 70. minuty už dokázala využít – po zahrané ruce ve velkém vápně si míč na pokutový kop postavil úspěšný střelec Vaculík.

Branky: 70. z pen. Vaculík. Štítná n. Vl.: Marcaník – Chovančík T., Sloboda, Hnaníček T., Babulík, Liška Jar. (65. Struhař), Hnaníček M., Soja, Chovančík V., Vaculík, Kořenek (82. Šenkeřík). Střídali: Zvonek, Krupík.

VLACHOVICE – VIDČE 4:1 (2:0)

V první půli se hra odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami. Vlachovice měly mírnou převahu, kterou poprvé zúročily ve 27. minutě, kdy Míča uvolnil Horáčka a ten otevřel skóre utkání – 1:0. O 10 minut později zvýšil na 2:0 po samostatné akci aktivní Míča. Od první minuty druhého poločasu domácí zvýšili obrátky a dostávali se do šancí, ale další gól padl až v 59. minutě. Míča poslal centr na hlavu Koloucha a ten zvýšil na 3:0. V 67. minutě se Vidči podařilo snížit na 3:1 Kramolišem, vyrovnali hru a začali se více tlačit před branku Vlachovic. Přišla však 81. minuta a Hověžák definitivně rozhodl o vítězství domácích, když zvýšil na 4:1.

Branky: 27. Horáček, 37. Míča, 59. Kolouch, 81. Hovězák – 67. Kramoliš. Rozhodčí: Volek, 180 diváků. Vlachovice: Bodlá – Horáček, Kolouch, Jandík, Olejník, Míča, Šimoník, Doruška, Bartoš, Hověžák, Kořenek. Střídali: Trčka, Hlavica.

KELČ – P. LHOTA 1:1 (0:0)

Domácí kanárci vyhověli soupeři a předehráli svoje víkendové utkání v pátek. A možná budou měnit hrací termín, protože do jejich areálu zavítala výborná návštěva několika stovek diváků. V prvním poločase měly oba celky po dvou tutových šancích, ale branka nepadla. Kanárci se zastřelovali i z kraje druhého poločasu, až šestou šanci proměnil v 61. minutě Topič, který elegantně sklepl do branky centr Nováka. Hosty inkasovaná branka probudila. Přežili možnosti Kelče na rozhodnutí a jejich aktivitu korunoval vyrovnáním v 75. minutě po sérii rohových kopů Elšík. Více podstatného se toho v páteční podvečer nestalo.

Branky: 61. Topič – 75. Elšík.

BRUMOV B – VAL. KLOBOUKY 3:0 (1:0)

Úvodní minuty byly ze strany rezervy Brumova ospalé, i proto dokázal soupeř držet s domácími krok. Postupem času ale favorit získal navrch, což korunoval po půlhodině hry, kdy Svorada balon mezi obranu s přispěním teče dostal za záda gólmana – 1:0. „Prakticky celý zápas jsme měli pod kontrolou. Do první přestávky jsme přitom zahodili další šance, nastřelili břevno a tyč a jednou hosté vykopávali balon z brankové čáry," konstatoval kouč Brumova B Miroslav Vaněk. Podobný obrázek přinesla i druhá půle. Domácí se dostali opět do tempa až po hodině hry, přičemž druhá trefa Svorady z 68. minuty definitivně uklidnila spoluhráče. „Klobouky poté odpadly a my zápas kontrolovali. Z mnoha šancí se ještě v závěru ujal pokus Machače. Vyhráli jsme zaslouženě," byl i s odstupem času přesvědčen Vaněk.

Branky: Svorada 2, Macháč. Rozhodčí: Lysák, 100 diváků. Brumov B: Vypušťák – Janáč, Dorňák, Vaněk, Krahula – Kiačik, Zvoníček, Novák, Macháč – Beňo, Svorada. Střídali: Fojtík, Řehák.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Val. Meziříčí B – Vsetín 0:4 Válek 2, Kundera, Surovec, Zubří – Podlesí 3:4 Jurajda 2, Krupa – Tydlačka 2, Košut, Blažek, Juřinka – Dol. Bečva 4:1 Šindelek 3, Hromádka – Paprskář M.

1. FK Vsetín 23 17 4 2 79:27 55
2. Podlesí 24 17 2 5 62:33 53
3. Podkop. Lhota 24 13 7 4 45:22 46
4. Kelč 24 9 10 5 49:33 37
5. Nedašov 24 11 4 9 42:37 37
6. Štítná n. Vl. 24 10 6 8 50:41 36
7. Vidče 24 9 5 10 44:54 32
8. Brumov B 24 8 6 10 34:36 30