FC Morkovice:TJ Štítná nad Vláří 1:5 (0:3)

Střelci branek TJ Štítná nad Vláří:

27. a  89.min Valenta Daniel,4.min Hrnčiřík Šimon, 6.min Hrnčiřík Jan,65.min Vaculik Tomáš

Sestava TJ Štítná nad Vláří:

Kuja Martin-Liška Jaroslav,Hnaníček Michal,Hnilo Ondřej,Hlavica Lukáš-Černý Martin (75.min Malaník Patrik),Hrnčiřík Šimon,Hrnčiřík Jan (88.min Struhař David) Vaculík Adam Vaculík Tomáš, Valenta Daniel

Morkovice po venkovním vítězství v minulém kole věřili, že mohou i s novým trenérem navázat na výborné výkony ze začátku sezóny.Štítná ,která ztratila body  v minulém zápase až v posledních sekundách, si  chtěla zase spravit chuť v zápase s druhým mužstvem tabulky. V tomto zápase chtěla potvrdit výborné výsledky  z venkovních zápasů a překvapit.A také  překvapila.

První šanci utkání měl domácí rychlík Dominik Knap,ale v zápase výborně chytající brankář Štítné Martin Kuja jej vychytal.Skóre utkání otevřeli  ve 4.min hosté ze Štítné.Po rychlém protiútoku  na jeden dotek nacentroval před domácí branku Martin Černý  a Šimon Hrnčiřík se střelou z malého vápna prosadil-0:1.Morkovice se ještě  nedostali na polovinu hostů a znovu inkasovali.V 6.min poslal míč za obranu Tomáš Vaculík a Jan Hrnčiřík přehodil vyběhnuvšího domácího brankáře – 0:2.Ve 14.min domácí Dominik Knap vyzkoušel pozornost Martina Kuji,ale jeho střela skončila v rukavicích hostujícího brankáře.Ve 27.min se sřelecky prosadil hostující Daniel Valenta.Tomáš Vaculík poslal do vápna přízemní centr a Valenta skluzem nedal Davidovi Jarkovi v domácí bráně šanci-0:3.Ve 30.min se dostal do šance domácí Dominik Knap ,ale hostující obrana jej vytlačila ze střeleckého úhlu  a jeho nepřesná střela šla mimo branku.Ve 42.min nacentroval míč před domácí branku Adam Vaculík ,kde si naběhl Daniel Valenta ,ale tentokrát z vyložené šance poslal míč těsně nad bránu.Na konci poločasu se pokusil překvapit domácího brankáře Michal Hnaníček ,ale jeho nebezpečnou střelu domácí brankář vyrazil na roh.

Druhý poločas začal velkou šancí domácích.Dominik Knap poslal z volného kopu míč do vápna Štítné.K míči se na malém vápně dostal kapitán domácích Jakub Kapounek.Jeho sřelu placírkou,ale skvěle chytil výborný Martin Kuja v bráně hostů.Z protiútoku se do dobré šance dostal opět hostující útočník Daniel Valenta,ale tentokrát se vyznamenal brankář domácích David Jarka.V 54.min unikl domácí obraně Šimon Hrnčiřík ,přihrál Tomáši Vaculíkovi  a ten poslal do šance Daniela Valentu ,jeho střela opět jen těsně minula domácí branku.V 64.min podnikla Štítná rychlou akci .Valenta z 20 m vystřelil ,domácí brankář jeho střelu vyrazil před nejlepšího hráče zápasu Tomáše Vaculíka,pro kterého nebyl problém poslat míč po čtvrté do branky Morkovic – 0:4. V 66.min vstřelili domácí svou jedinou branku. Jakub    Kapounek přihrál do křídla na  Dominika  Knapa,který si zaběhl za hostující obranu,obešel  i brankáře a zasunul míč do prázdné branky 1:4.V 75.min mohli domácí opět snížit.Jakub Kapounek se ocitl před brankářem hostů zcela sám ,ale Martin Kuja jeho střelu z 10 m po zákroku zápasu vyrazil na roh.Do konce zápasu se domácí tlačili před branku Štítné. Obrana hostů skvěle řízená kapitánem Michalem Hnaníčkem jejich tlaku odolala.Naopak branka padla  na druhé straně hřiště.Dvě minuty před koncem utkání se k míči dostal Daniel Valenta  a svou druhou brankou v zápase uzavřel zápasové skóre – 1:5.

Překvapivé ,ale zcela zasloužené vítězství Štítné,která tak potvrdila svůj výborný výkon ziskem tří bodů ze hřiště favorita celé soutěže.

trenér Miklas Josef:

"Do zápasu jsme vstoupili výborně,  v 6.min   jsme vedli 2:0 a do půlhodiny 3:0.Do druhého poločasu jsme šli s tím abycho udrželi výsledek a pokračovali v aktivní hře.Po brance na 4:0 po hodině hry už jsme věřili ,že to v tomto zápase dopadne dobře,protože celé mužstvo  výborně běhalo,bylo aktivní a nedarovalo domácím ani metr zadarmo.I když jsme inkasovali naše hra se nezměnila a na konci zápasu jsme svou výhru potvrdili brankou na 5:1.Musím pochválit celé mužstvo a zvlášť Martina Kuju v brance ,který nás podržel ve všech fázích zápasu od první až do poslední minuty.Domácí jsme přehráli a zaslouženě si odvezli tři body."

FC Morkovice - TJ Štítná nad Vláří (5. liga (Zlínský KFS), 10. kolo) (tvcom.cz)

střelec branky:

28.min Holba Václav

Sestava Brumov/Štítná:

Maryáš František-Liška Jakub,Holba Václav,Machuča Adam,Hnaníček Radim,Machuča Jan,

Bartoš Vojtěch,Bartoš Pavel,Šerý,Struhař,Dorňák,Chovančík ,Ševčík,Zůbek,

Kozáček,Sucháček, Janáček

Muži B  -   okresní soutěž IV.třídy sk.B

Smolina:Jestřabí/Štítná B 1 : 8 (1: 6)

rozhodčí:Klíš

střelci branek:

10. a 63. Pukýš David,12. a 13. Malaník Patrik,29. a 31. Machuča Adam,9. Polacký Mário,70.Králík Tomáš- 28. domácí

sestava Jestřabí/Štítná B:

Machuča Petr-Pešout Martin,Hnilo Tomáš,Vaněk Miroslav,Hnaníček Radim,Bartoš Pavel,Machuča Adam,Polacký Mário,Mudrák Tomáš,Pukýš David,Králík Tomáš,Malaník Patrik

Starší žáci       Krajský přebor

Hluk :Brumov/Štítná 2:2 (2:0)

Střelci branek:

47.min Sáblík

60.min Juřenčák Filip