Štítná nad Vláří se na výhru v Nevšové hodně nadřela

6. 8. 2015

04.08.2015
REGION: Klobučané vezou výhru z Podkopné Lhoty, Vlachovjané doma proti Jaroslavicím úplně vyhořeli, Lhota u Vsetína vyřadila Vigantice

Před zraky mnoha fotbalových diváků ze širokého okolí vstoupili Nevšovjané do zápasu v Poháru hejtmana Zlínského kraje s favoritem ze Štítné nad Vláří velmi směle a prvních patnáct minut soupeře zatlačili a vytvořili si dvě obrovské gólové příležitosti, kdy přímý kop Romana Vašičky z velké vzdálenosti gólman Vaculík konečky prstů vyškrábl na roh. Následně pak střelu Vaška Tomšů, která mířila k šibenici, také dokázal vytáhnout. I poté Nevšová podávala velice sympatický výkon, ale bez gólového efektu. Štítná jí tak v 35. minutě zápasu uštědřila lekci z produktivity, kdy zahrávala rohový kop a skórovala. Hosté ještě stihli nastřelit tyč a poločas tak skončil jejich těsným jednobrankovým vítězstvím.

Tomáš Zoubek (v červeném bojuje o míč) v neděli poprvé nastoupil za Nevšovou           Foto: Radek Holík

Druhá půle byla taktéž bohatá na šance, Nevšová se dostala dvakrát do rychlého brejku, ale oba útočníci Machač i Tomšů však nastřelili jen tyčku. Hosté následně dokázali využít rychlého přechodu a po zmatku v obraně Nevšové zvýšili vedení na 2-0. Domácí se snažili utkání zdramatizovat, byli důstojným soupeřem mužstvu Štítné a v 75.minutě se pak zlobili na sudího Petra Švacha, kdy faul na veterána Černíka zaváněl penaltou. I přesto o pět minut později Machač pronikl do pokutového území hostů a jeho střelu dorážel do sítě soupeře Vašek Tomšů. Přesto, že Nevšová měla velkou vůli utkání vyrovnat, toto se jí však do konce zápasu už nepodařilo, ale za svůj statečný výkon proti účastníku Krajského přeboru zaslouží nováček 1.B. třídy obrovskou pochvalu. Štítňané v dalším kole na konci srpna vyzvou Jaroslavice, které deklasovaly Vlachovice na jejich hřišti vysoko 7:1.

TJ Sokol Nevšová vs TJ Štítná nad Vláří 1:2 (0:1)
Branky: Tomšů - Vaculík T., Pinďák T.

Sestava Nevšové: Zámorský - Topič, Kováč, Juriga, Zoubek, Srcháček, Munster T., Šoman, Vašička R. ml. , Machač, Tomšů

Zubří - Slušovice 0:0, na pen. 4:3
Buchlovice - Luhačovice 0:5 Bernátek, Polách, Br.Červenka, Popelka, On. Červenka Dol. Němčí - Nedachlebice 5:1 Krchňáček 3, Kadlček, Tinka
Vlachovice - Jaroslavice 1:7 Váňa - P. Švach 3, Batík, Macalík, Vrba, Polách
Ostr. Nová Ves - Strání 1:4 Herák - Straňák, vlastní, Janků, Križák.