Komentáře k zápasům I.A třídy 19.4.2015

22. 4. 2015

Bojovník od Dukly i vězeň gulagu. Válečný veterán Ivan Solovka ON-LINE

Střelec fotbalistů Jaroslavic Pavel Švach (v oranžovém) se opět dvěma góly podepsal nad výhru proti Mladcové.Autor: DENÍK/Martin Břenek

SKUPINA A

P. LHOTA - VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:2 (0:1)

Od první minuty se hrál dobrý a vyrovnaný fotbal. Domácí měli i přes velkou marodku územní převahu, ale gólové šance nepřicházely. V 25. minutě měl asi největší šanci Holeňák, na druhé straně spálil tutovku Ondruch. Tři minuty před přestávkou udělala obrana Podkopné Lhoty velkou hrubku a Lasovský poslal hosty do vedení. Druhou půli ovlivnilo vážné zranění meziříčského obránce Jana Vančury, který se srazil se svým brankářem a zůstal v bezvědomí. Zápas byl přerušen na 25 minut, pokračoval po zásahu rychlé zdravotnické pomoci. „Po střetu s gólmanem následoval nekontrolovaný pád na bok a důsledkem byla zlomenina klíční kosti a otřes mozku. Museli jsme mu vytahovat zapadlý jazyk. Ve zlínské nemocnici Honza podstoupil v pondělí ráno operaci klíční kosti. Všichni věříme, že to bude dobré," konstatoval Daniel Šulák, trenér Valašského Meziříčí B. V 72. minutě podle domácích předvedl hrubku hlavní rozhodčí, kdy útočníka Podkopné Lhoty, který šel sám na brankáře, fauloval Kundrát a chybně viděl jen žlutou kartu. Následně byl vyloučen domácí Holeňák. Hosté využili ojedinělého rohového kopu a po chybě brankáře vsítili podruhé. V 84. minutě vykřesal pro Podkopnou Lhotu jiskřičku naděje Elšík, který snížil. V poslední minutě nastřelili domácí ještě tyč, ale výsledek se už neměnil.

Branky: Elšík- Lasovský, Ondruch. Rozhodčí: Koláček- Zicháček, Liška, 100 diváků. Podkopná Lhota: Psota Čunek, Štefka, Nedavaška, Škrabana, Elšík, Holeňák, Nevrlka, Ročák, Minařík, Psota, L. Knedla.

VIDČE - SLUŠOVICE 2:1 NA PEN. (1:1)

Slušovičtí na domácí vlétli a hned měli dvě dobré šance v samém úvodu. Udeřilo až ze třetí, kdy na centr z pravé strany si naskočil Burša 0:1. Vidče se z direktu oklepalo, postupně začalo být nebezpečnější. Vyrovnání se dočkalo pět minut před pauzou, kdy proměnil penaltu Urban. V bojovném utkání už branka nepadla, v penaltách urvali cenný bod navíc domácí.

Branky: 40. z pen. Urban 5. Burša. Rozhodčí: Nohavica Badošek, Škrobák, 100 diváků. Slušovice: Štefek Janků, Čuřík, Burša, Povolný Lošťák, Vlachyňský, Zbranek, Rudolf Šimek, Jaška. Střídali: Gajdůšek, Žák. Trenér L. Ďurďa.

V. PŘÍKAZY - V. KLOBOUKY 1:2 (0:0)

Domácí měli spoustu gólových šancí, které však neproměnili. Stejně tak to dopadlo dokonce i s penaltou, kterou těsně před poločasem nedal Juřica. Stejné šance využili naopak hosté a v 62. minutě šli po proměněném pokutovém kopu do vedení. O deset minut později přidali Kloboučtí z brejku i druhý gól a v koncovce celý zápas se trápící Příkazy stačily už jen snížit.

Branky: 73. Tomáš Číž 62. Sáblík, 72. Naňák. Rozhodčí: Bělunek, 100 diváků. Val. Příkazy: Valčík Karas, Ptáček, Strnad, Dušan Polách Smolík, Gargulák, Číž, Vlček Juřica, Vaculka. Střídal: Vobořil.

HRACHOVEC - BRUMOV B 1:5 (1:3)

Hrachovec se znovu obrovsky trápil v koncovce. Jedinou branku domácích dal po půlhodině hry Filgas, jenže to už jen snižoval na 1:3. Ještě za tohoto stavu měli domácí moře šancí a mohli zápas minimálně zdramatizovat, ale góly prostě do sítě Brumova nepadaly.

Branky: Filgas Naňák, R. Smolík, O. Bartozel, A. Smolík, Machač. Rozhodčí: Slováček, 100 diváků. Brumov B: R. Smolík Vaněk, Ritter, Krahula, Janáč, A. Smolík Novák, Zvoníček, Naňák, Bartozel, Macháč. Střídali: Vlček, Líňa.

NEDAŠOV - PODLESÍ 1:0 (0:0)

Aktivněji začali domácí, až na dvě střely Marka a Petra Holby více nevytežili. Naopak Podlesí se po dvaceti minutách herně probudilo a zahodilo dvě tutovky nejprve Belocký z malého vápna těsně minul odkrytou bránu, následně hosté trefili tyč. Trest pro ně tak přišel po přestávce, kdy po necelé hodině hry a po centru Cíchy střílel již do prázdné brány Petr Holba. Domácí poté ovládli hřiště a soupeře již do vážnější šance nepustili.

Branka: 57. Holba P. Rozhodčí: Juřica, 150 diváků. Nedašov: Solař R. Fojtík, M. Novák, Jos. Fojtík, Kolínek Marek, P. Novák, Macháč, Cícha P. Holba, Šuráň. Střídali: J. Fojtík, V. Holba, Šenkeřík, Surý, Jakub Fojtík.

VLACHOVICE - ŠTÍTNÁ N. V. 1:0 na pen.

K vidění byl bojovný a běhavý fotbal. Vlachovice měly více ze hry a také více šancí. V 15. minutě střela Nedavašky skončila na tyči branky. O dvě minuty později se střela domácího Vlčka odrazila od břevna na brankovou čáru, ale stav utkání se neměnil. Také ve druhé půli měli míč na svých kopačkách více Vlachovičtí. V 72. minutě hlavička Váni skončila na tyči, vzápětí hezkou akci domácích zakončoval Kořenek, ale jeho střela opět skončila na konstrukci branky. V závěru měli dvě šance fotbalisté Štítné, v 85. minutě střela Šimoníka a o chvíli později střela Chovančíka skončily na tyči. Utkání rozhodly až pokutové kopy, v nichž byli šťastnější domácí.

Rozhodčí: Zubek, 150 diváků. Vlachovice: Bodlák Kolouch, Jandík, Kupčík, Váňa, Vlček, Šimoník, Doruška, Nedavaška, Hověžák, Kořenek. Střídali: Trčka, Míča. Štítná: Marcaník Sloboda, Liška F., Smolka, Fagulec, Hnaníček, Štěpančík, Pánek, Chovančík T., Chovančík V., Liška J.. Střídali: Zvonek, Hrnčiřík, Šimoník.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Juřinka Zubří 1:2 p. Štěpán Berka.

1. Vlachovice 17 10 2 0 5 38:25 34

2. Slušovice 18 9 2 2 5 36:24 33

3. Štítná n. Vl. 17 8 2 2 5 24:18 30

4. Brumov B 17 8 2 2 5 39:30 30

5. Val. Příkazy 17 8 2 1 6 37:27 29

6. Podlesí 17 6 5 1 5 34:27 29

7. Val. Klobouky 17 8 1 3 5 25:28 29